Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, iplik, resim

İplik İle Resim

Eski 03-15-2009   #1
Şengül Şirin

İplik İle Resim

İplik ile resim

Sanatla ikinci yaşamını kuran, 'yüksüklerin hanımefendisi' olarak isimlendirilen Gülden Akkan'ın "Dokuzuncu" başlıklı yeni sergisi , 28 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor

"Ben ipliğe olan becerimi iğne ile buluşturuyorum Fırçayla nasıl bir tablo yapılıyorsa; ben de iğneyi fırça gibi, iplikleri de boya gibi kullanıyorum" diyen ressam Gülden Akkan'ın yeni sergisi sanatseverlerle buluşuyor
Günlük yaşamda kullandığımız nesneleri sanatın yaratımında değerlendiren, sanatla ikinci yaşamını kuran Gülden Akkan'ın sergisi, 28 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde gezilebilecek

Gülden Akkar kimdir

1945 yılında İstanbul’da doğan sanatçının resme ve sanata olan ilgisi çocuk denecek yaşlarında başlamış ve eğitimini , “İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünde” tamamlamıştır

Sanatçı, resim çalışmalarını değişik malzemeler kullanarak sürdürüyor Örneğin fırça yerine iğne, boya yerine iplik, tuval yerine kumaş kullanarak yarattığı, içlerinde büyük sanatçıların bire bir tabloları da bulunan çalışmaları ilk kez Gülden Akkan tarafından gerçekleştirilmiştir Karma teknikler kullanarak veya sadece pastel boyalarla çalışarak yarattığı tablolarının yanında değişik zamanlarda çizdiği desen çalışmaları da var
Gülden Akkan herhangi bir kurs veya atölye çalışmasına katılmadığı halde, zamanı iyi kullanıp, becerilerini de buna katarak değişik tablolar yaratıyor Sanatçı Akkan'ın bu güne değin altısı İstanbul’da, ikisi Ankara’da olmak üzere sekiz sergi etkinliği bulunuyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com