Yalnız Mesajı Göster

Eski 05-22-2007   #34
Ergenekon

22/05/2007

Allah'ın her biri noksansız ve tam bulunan kelimelerine O'nun gadabından, îkabından, kullarının şerrinden, şeytanların hücumlarından ve benim yanıma gelmelerinden sığınırım

Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefat ettir Ey Rabbim! Gizlide ve açıkta senden haşyetini istiyorum Rıza hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de itidalden ayırmamanı istiyorum Senden tükenmez bir nimet, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzur) istiyorum Senden beni kazana razı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum Bütün bunları zarar vericinin zararından, bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum Ey Rabbim! Bizi iman ziynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidayet rehberleri kıl

"Ey Rabbimiz, bize dünyada da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver Bizi ateş azabından koru,"

"Ey Rabbim bütün varlığımı sana teslim ettim, işimin tasarrufunu sana havale ettim, yönelişim sanadır, korkum da ancak sendendir, senin azabından kaçıp sığınılacak ancak yine senin rahmetindir İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne iman ettim ey Rabbim!"

Âmin!

Alıntı Yaparak Cevapla