Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Aşk Hikayeleri

Eski 06-25-2009   #2
TiFus

Cevap : Aşk Hikayeleri

Aşkın Kıvılcımı ve Güneşleşmesi

Yusuf Pazar günü gezmek için Veysel’e söz vermişti ama Veysel’in sözünü umursamadan bugün evde kaldı Öğlen saatlerinde kapı çalındıKapıyı annesi açtıYusuf kapının açıldığını duyduktan sonra bir kadının sesini duyduKadın “Merhaba Ayşe”dediYusuf sonra annesini sesini duydu “Merhaba TürkancımMerhaba Melisçim” Annesi Ayşe, komşuları Türkan ve komşunun kızı Melis içeriye geçtikten sonra Yusuf çıkıp merhaba demenin doğru olacağını düşünüp odasından çıktıKadınla kızı görünce “Merhaba Türkan abla”dediKadında “Merhaba oğlum”dediSonra Yusuf kıza dönüp “Merhaba Melis”dediKız hiç çekinmeden “Merhaba Yusuf”dediYusuf ismini duyunca şaşırdı “İsmimi nerden biliyorsun” “Kim bilmiyor ki” “Neyse ben odama geçiyorumAnne bir şey istediğin olursa bana seslen” “Tamam oğlum” Yusuf odasına geçti ve annesi ve komşusunun konuşmalarını dinlediEline de okuduğu kitabı aldıYarım saat geçmişti ki odasının kapısı vurulduYusuf “Gir” dedikten sonra odaya Melis girdi “Kitap mı okuyorsun” “Evet” “Hangi kitabı” Melis“BilmezsinFantastik bir kitap”,Yusuf’un elindeki kitaba baktı ve “OkumuştumHem de tamamını” Yusuf bu kitabı çok severdi ama bir türlü devam serisini bulamamıştı “Bende son üç serisi yokSende var mı” “Evet Sana getireyim mi?” “Tabi kiBen bu kitabı bulmak için ne kadar uğraştım biliyor musun?” “Anlaya biliyorumNeyse boş ver şimdi kitabıŞu kurduğunuz grup hakkında konuşalımBana okuldaki kızlar senin bir grup kurduğunu söylediAçıkçası etkilendimKendi kültürünüzü böyle vurgulamanız ne hoşVe bu camiadan olmayanlara karşı çıkışınızMesela biri senin grubuna katılmak istiyormuşMani olmuşsunSana “Peki neden?”diye sorunca sende demişsin ki “Biz bu grubu süslerle ,boyalarla yabancı kültürlerin taklitleri altında kalan kişileri almak için kurmadık”demişsinBen merak ettim de peki Ayşe’yi niye aranıza aldınızOnunda süsleri,boyaları var” “Çünkü o kendi kültürünü biliyordu” “Bu durumda bana karşısınız değil mi?” “Evet karşıyız” “Galiba sizin grup eşitliği önemsemiyor” “Hayır bizim grup eşitlikçidir” “Eşitlik anlayışınız bu mu?”Bunu söylerken Yusuf’a eğildiYusuf ise bu güzel yüzü öpmemek için kendini zor tuttu “Neden beni de grubunuza almıyorsunuzAvrupa da büyümüş olabilirim ama orada kültürümü unutmadığım kesinDilimi güzel kullanmıyor muyum?”Bunu söylerken biraz daha yaklaştı “Çok yakışıklısın biliyor musunKızlar senin için deli oluyor” “Sağ olSende çok güzelsin”dedi Yusuf dayanamayarak Melis’i dudaklarından öptüYusuf ilkin çekilmediği için kendine kızdıÇünkü bunu guruba ihanet gibi görüyorduSonra ise bunu önemsemeyerek öpmeye devam etti İçerden gelen bir ses ile öpmeyi bıraktılar “Melis gel kızımGidiyoruz” “Bunun için teşekkürler”dedi Yusuf “Teşekkür etmene gerek yokSadece kitapları getireceğim ve seni öptüğüm için beni bir yere gezmeye götürürsen ödeşiriz” “TamamYarın okulda görüşürüz” “Melis”dedi annesi içerden “Tamam anne” “Görüşürüz”dedi Yusuf “Görüşürüz” Birlikte odadan çıktıklarYusuf,Melis ve annesi evlerinden çıkarlarken “Görüşürüz Türkan ablaMelis kitabı unutma”dedi “Unutmam” dedi ve gittiler Yusuf odasına dönünce, pek belli etmese de yüreği yerinden çıkacakmışçasına atıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla