Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Dinimize Göre Kızlar Okumaz!

Eski 06-25-2009   #21
1907merve

Cevap : Dinimize Göre Kızlar Okumaz!

İslâm âlimleri her kadının mazeret halinde erkek
doktora muayene olabileceği hakkında fetva vermişlerdir Fakat bir kız başını açıp
okuyabilir veya bir iş yerinde çalışabilir fetvasını vermemişlerdir Öğrencileri sırf kız olan
okulda okuyamaz mı denilirse, okuyamaz Çünkü, erkek öğretmenler vardır Erkek
öğretmenlerin okutması caiz değildir Ben bu fetvayı kendi aklımdan vermiyorum
Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki, Allah’ın emri çiğnenerek, Allah’ın dinine hizmet edilmez
Başını açarak bir kız okuyamaz
Burada bizim gibi uyuşuk müslümanlara çok işler düşüyorNiçin kadınlara ve erkeklere özel okullar açmıyoruz? Para mı yok, hayır Peki niçin
açılmıyor? Niçin olacak, müslümanlar arasında birlik, beraberlik yok, cihad aşkı yok da
onun için
Evet, tez elden müslümanlar bir araya gelip, özel ilkokullar, ortaokullar, liseler açmaları lâzım Hatta dini devlete karışmaz, devleti dine karışır olan laik devlet izin verirse üniversite de açılmalıdır Şunu da söyleyeyim: “Nasıl olur da bir Müslüman, kızını,erkeklerin içine kıskanmadan gönderebilir? Zerre kadar kıskançlık duygusu yok mudur?
Kızların erkeklerin içinde okuması caiz değil de, acaba erkeklerin kızlar içerisinde okuması
caiz midir? Hiç düşündünüz mü? Kız-erkek karışık olan okullarda yapılan ahlâksızlıkları
bizden daha iyi biliyorsunuzdur Ben şu nakıs aklımla, kızını erkeklerin içinde okutan
Müslümana hayret ediyorum Çünkü biliyorum ki, o baba sınıfta kızına hoş
bakılmayacağını bilmektedir Gel gör ki bilmek başka, idrak daha başkadır Allah
yardımcımız olsun (amin)