Yalnız Mesajı Göster

Olağanüstü ‘terör’ toplantısı

Eski 07-16-2006   #19
[KAPLAN]

Olağanüstü ‘terör’ toplantısı

ANKARA - Başbakanlık Merkez Bina’da yaklaşık 2 saat süren ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün başkanlık ettiği toplantıda, terör olayları ve son iki gündür yapılan operasyonlarda yaşanan can kayıplarına ilişkin son durum ele alındı

Toplantıya, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, Genelkurmay 2 Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Tuygan, MİT Müsteşar Vekili Cemal Uzgören, Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner katıldı

Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının önemli kararlara gebe olduğunu belirten Başbakan, “Milletçe elele verdiğimiz zaman bu terör buralara giremez, yeter ki biz millet olarak bu kararı verelim ve terör belasından milletimizi de ülkemizi de hep beraber koruyalım kurtaralım” dedi

KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ
Partisinin Ağrı İl Kongresi’nde Siirt’teki çatışmada 7 er ve 1 korucunun şehit olmasına değinen Erdoğan, “Hükümetimiz bu işin üstüne hep sabırla gitti Hep demokratik bir çizgide bu işi çözelim halledelim istedik Ancak sabrımız taştı” diye konuştu

AKP Iğdır konresinde de konuşan Erdoğan Kürt kökenli vatandaşlardan destek istedi: “Kürt kökenli vatandaşlarımız da inanıyorum ki bu ülkeye, devlete, millete, bayrağa sadık insanlar Bu sadakati en üst seviyede göstermelerini bekliyorum Bir başbakan olarak bunu bekliyorum Bu teröristlere en anlamlı cevabı onların vereceğine inanıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla