Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Komik Hikayeler

Eski 06-25-2009   #4
TiFus

Cevap : Komik Hikayeler

Şikayetlerden Seçmeler

Aşağıda anlatılanlar Wall Street Journal tarafından yayınlanmış gerçek şikayetlerdir 1 Compaq "Press any key" komutunu "Press return key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor Neden? "Any" tuşu nerede sorusuna cevap vermekten baygınlık gelmiş 2 Bir müşteri, üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta gucluk şektiğinden dert yanmış Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış 3 Disklerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "diskleri satıcıya yollayin" denmiş Satıcının eline geçen mektuptan disklerin fotokopileri çıkmış 4 Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş 40 dakikalık bir telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp "Gönder" tuşuna bastığı ortaya çıkmış 5 Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu?" sorusuna karşılık "Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" cevabını vermiş 6 Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli "Ayak pedalına basıyorum basıyorum makinadan hiç ses gelmiyor" demiş Ayak pedalı dediğinin fare oldugu ortaya çıkmıs 7 Novell Netwarein ünlü hikayesi: NetWare: Buyrun SysOp Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım? Netware: Kahve taşıyıcı mı? Adam: Evet bilgisayarın önündeki! Netware: Pardon anlamakta güçlük şekiyorum Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız Promosyon falan mı? Üzerinde bir marka var mı? Adam: Bilgisayarla birlikte geldi Promosyon olup olmadığını bilmiyorum Üzerinde 24X yazıyor **Bahsedilen cihaz CD player olur, 24X herkes için çok şey ifade etmeyebilir diye 8 Bir IBM müşterisi:" İlk disketi sürdüm İkincisini sürerken çok zorlandım Üçüncüsü asla içeri girmiyor"

Alıntı Yaparak Cevapla