Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Günün Fıkrası :)

Eski 08-17-2008   #38
KRDNZ

Cevap : Günün Fıkrası :)

Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karşılarına büyük ve vahşi bir nehir cıktı Ama nehrin karşı kıyısına mutlaka geçmeleri gerekiyordu Peki bunu nasıl başaracaklardı?
Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrı'ya dua etti: "Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ver!"
Tanrı ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi Böylece nehrin karşı kıyısına geçebildi Ancak bunun için tam 2 saat boyunca dalgalarla boğuştu ve neredeyse 3-4 kez boğulma tehlikesi geçirdi Ama, başarmıştı!!!!
Bunu gören ikinci adam da Tanrı'ya dua etti: "Tanrım lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ve gerekli aracı ver!"
Tanrı ona bir tekne verdi ve o da nehrin karşı kıyısına geçmeyi başardı, ancak birkaç kez teknenin alabora olma tehlikesiyle karşılaştı
Tüm bu olan bitenleri izleyen üçüncü adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrı'ya yalvardı: "Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç, araç ve zekayı ver!"
Tanrı adamı bir kadına dönüştürdü Kadın haritaya baktı Nehrin biraz yukarısına doğru yürüdü ve köprüden karşıya geçti:38:38:38:38

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla