Yalnız Mesajı Göster

Okulda Mescit !!

Eski 01-23-2008   #1
alper1482

Okulda Mescit !!

Son günlerde sürekli gündeme getirilen (okulda mescit) tartışmasına dikkat çekmek istiyorumOkulda mescitin olması ve öğrencilerin veya öğretmenlerin ders dışında ibadetlerini yerine getirmesi kötü bişeymi? Hiç kimseye herhangi bi zararı varmıAyrıca TC 1982 Anayasasının 24 maddesi ve MEB 13 Aralık 1977 tarihli genelgesine göre herhangi bir yasak veya suç yokVe istenildiği takdirde okula mescit açılabilir

MADDE 24 – Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir 14 üncü maddehükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dinî âyin ve törenler serbesttirKimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz
Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır

Lütfen sizde görüşlerinizi belirtiniz

Alıntı Yaparak Cevapla