Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Atatürk Neden Tartışılıyor?

Eski 08-25-2013   #3
VANDETTA

Cevap : Atatürk Neden Tartışılıyor?

Kendisini Türk'ün atası olarak ilan etmiş bu kişi hakkında kafasında tonlarca soru olan kişilerden biriside benim,nedeni de tarih kitaplarında okuduğumuz masallardan mıdır bilemem aslında bu konuda şöyle sağlam bir şekilde cevap almayı o kadar isterdim kiBenim kafamdaki bazı sorular şunlar;
1MKemal'mi yoksa MKAMAL mi,Anıtkabirdeki nüfüs cüzdanına istinaden
2Soyu neden halen açıklanamıyor
3Tarih kitaplarındaki ''Atatürk Samsun'a kaçarak çıktı'',Menemen olayı yalanları'' neden uyduruldu
4Çerkez Ethem'i neden hem milli saflarda hemde karşısında görüyoruz
5Şapka giymediği için asılan kişilerin ya da bombalanan şehirin haklı davası hangi demokrat kişinin eseridir
5Tek parti ve tek lidere izin verilen bir ortamda ''seçme hakkı verdik '' denmesinin esprisi nedir?
6Devlet eliyle tarihimizden bu denli koparılmamızın nedeni nedir?
7Batı'nın hangi kültürü ve adeti bizim öz kültürümüzden üstünki,1000 yıllık tarihimizi çöpe atarken ''bize düşman bir medeniyetin'' tüm adetlerini hayatımıza silah zoruyla soktular
8Milli mücadele yer almış kişiler nasıl oluyorda sonrasında ''vatan haini'' yaftasıyla yargılanıp idam edilmek isteniyor
9''Ne mutlu Türk'üm'' diyen birini 100 yıl öncesine yollasanız atalarıyla hangi ortak özelliği paylaşacağı ve bu duruma sebep olanların amacının ne olduğunu yazan biri çıkarsa gerçekten mutlu olurum
Bu sorular eksik olsa da bir milletin öz benliğinin mutasyona uğramasıyla ilgili sorular olmasındna dolayı önemli olduğunu düşünüyorum

Alıntı Yaparak Cevapla