Yalnız Mesajı Göster

Eski 08-14-2007   #11
Ergenekon

Evlilik
  • Akıllıca bir evlilik yapmak istiyorsan kendi denginle evlen (Ovidius)
  • Allah'ın huzuruna bekar olarak varmamak için, ömrümden on gün kaldığını bilsem dahi, evlenmeyi tercih ederim (İbni Mesud ra)
  • Aranızdaki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden elverişli olanları evlendirin Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir" (Nur suresi : 32)
  • Bir çok kadınlar, "filancanın karısı" diye anılmak için evlenirler (Mabel Rass)
  • Evlendikten sonra karınızın sizinle nasıl konuşacağını öğrenmek isterseniz, şimdi erkek kardeşiyle nasıl konuştuğuna bakın (Nathau)
  • Evlenirken kör olanın, evlendikten sonra gözleri açılır (Jackie Gleason)
  • Evlenme-boşanma işi sırf kadınlarınelinde olsaydı, bir tek nikah sağlam kalmazdı (Dostoveyski)
  • Evlenme dâvaya benzer Mutlaka memnun olmayan bir taraf vardır (Balzac)
  • Evliliği sürdüren vücut değil ruhtur (Pubillius Cyrus)
  • Kocaların düştükleri biricik hata, evli olduklarını unutmalarıdır (Lady Effingham)
  • Kulun ibadeti ancak evlenmekle kemal bulur (Abdullah b Abbas ra)
  • İnsan hayatının en önemli olayı iyi bir eş seçimidir (Drusus)
Eğitim

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir Atatürk
  • Bir mermer parçası için heykeltraş ne ise, rugh içinde eğitim odur Addison
  • Eğitim ağır çalışan bir çarktır 5 senede 10 senede sonucu alırsınız ProfEsad Çoşan
  • Eğitim, bir insanın diktatör olmasına değil, önder olmasına yarar Lord Baraughav
  • Eğitim görmüş bir halkı idare etmek kolay, köleleştirmek imkansızdır Lord Brougham
  • Eğitim kafayı geliştirmek demektir Belleği doldurmak değil Mark Twain
  • Eğitimin kökleri acı, meyveleri tatlıdır Aristo
  • Ekmekten sonra eğitim, bir milletin en büyük ihtiyacı Paul Richer
  • En iyi eğitimli kişi, yaşadığı hayatı en iyi anlayandır Hellen Keller
  • İnsan eğitimle doğmaz, ama eğitimle yaşar Cervantes
  • Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin Huang Che
  • Vatan müdafaasının en emin ve ucuz yolu eğitimdir Buchner
  • Yurdu savunmanın en ucuz yolu eğitimdir Buckel

Alıntı Yaparak Cevapla