Yalnız Mesajı Göster

Fakirlere Yardım Eden Kurumlar

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor
Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;
Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir
Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir
Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır
İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur
Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir
Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir
Kaynak: buyutecnet

Alıntı Yaparak Cevapla