Yalnız Mesajı Göster

Pazartesiyi Beklerken(Haydi Namaza)

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pazartesiyi Beklerken(Haydi Namaza)

Çok güzel bir hikaye ama çok uzun ondan dolayı bölerek ekleyeceğim herkes okur inşaAllah

Bir Salı günüydü

'Yoğun bir is temposuyla geçen günün akşamında eve varmak ne güzel Daha da güzeli elini yüzünü hoş kokulu sabunlarla yıkayıp, üstüne rahat ev kıyafetlerini geçirmek Sonra söyle güzelce televizyonun başına kurulup eline kumandayı almak'

Oturduğu yerde sızlanmalarını dindirmek için ayaklarını yüksekçe bir yere
kaldırıp uzandı Yorgunluğu şimdi çok daha belirginleşmiş, külçe gibi üzerine çökmüştü Oh! Tam şekerlemelik bir andı Gözlerini yumdu, televizyonun sesini kisti

Sabah geç kalkmasına rağmen çok is yapmış, çok yere gitmişti Geç yatması da cabası Şöyle bir düşündü:
'Evi silip süpürmek, çarşıya çıkıp sayısını hatırlamadığı kadar mağaza gezmek, alış veriş yapmak, bu arada faturaları unutmamak, her biri için saatlerce sıra beklemek, sonra o eşyaları elleriyle taşımak'

Çok, çok zahmetli bir gün olmuştu bugün

Ayakları, kolları, her yeri sizliyordu Burnuna sabunun güzel kokusu geldi Leylak gibi, insana eflatun rengini hatırlatan ferahlatıcı bir kokuydu bu Derin derin içine çekti Galiba bu kokunun uykuya da tesiri vardi Davetiye çıkarmış gibi, uyku hemen başucunda bitiverdi Tam kendini uykunun o tatlı tatlı dalgalanan, masmavi ve ılık denizine atacak, imkansızın mümküne dönüştüğü yerlerde gezecek hatta uçacaktı ki, aklına akşam namazını kılmadığı geldi Düşünmemeye çalıştı

Yok, hayır! Akşam namazını kılmamıştı Ama çok yorgundu Olsun, yine de kılmamıştı Ama kıpırdayacak hali kalmamıştı, her yeri sizliyordu, zaten namazını kılsa bile huşuyla değil, bir an evvel kılmış olmak için kılacaktı Biraz düşünüp aklına gelen birkaç önemli önemsiz bahaneyi de sıraladı İçindeki uzlaşmaya yanaşmayan o inatçı ses tek cümleyle cevap verdi: Kılmamıştı iste, kılmamıştı, kılmamıştı

Bahanesini geçerli hale getirmek, inatçı sesin inadını kırmak için daha çok düşündü:
'Zaten bu sene üniversite imtihanına giriyorum Gece yarılarına kadar ders çalış, okul, dershane, etütler
Sabah namazlarına da genelde kalkamayorum, öğlenleri okulda kılamıyorum, hatta bazen, yok yok, genellikle ikindileri de Ne öyle bölük pörçük Bir şey yapıldı mı tam olmalı Seneye hayırlısıyla üniversiteyi bir kazanayım Hepsini beş vakit kılmaya başlarım Hayatım nasıl olsa düzene girer Şimdiki kadar yoğun da olmam Bu sene geçiş yılı Olmuyor iste bu yoğunluğun içinde!'

Üniversiteli olmakla, yepyeni bir pazartesiyle yepyeni bir hayata başlayacaktı düzenli bir hayata Tabii, namazları tam bir hayata

Ah pazartesi, bir gelse!

Alıntı Yaparak Cevapla