Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Muhteşem İhanet (Muhteşem Yüzyıl)

Eski 04-10-2011   #5
dejavu2009

Cevap : Muhteşem İhanet (Muhteşem Yüzyıl)

Ben bu diziyi hiç izlemedim Asla izlememde Çünkü ilgi alanıma girmiyor

Bence çok abartılıyor Ama bu işin reklam müdürünü ve bu diziyi yazanı tebrik etmek istiyorum çünkü ancak kötü reklamla bu kadar iyi bir iş başarılır

Gelelim konusuna şimdi gerçekleri gizliyemezsin Doğru olan neyse ortaya çıkar

1 Osmanlı Haremi dünyada bir ekoldür

böyle bir ekolü günümüz belden altı ziyniyetle çalışan dizi mantığının nasıl kullanmasını bekliyordunuz?

2 Bu harem Sultana aittir

şimdi dizi çekenlerin günümüz mantığını anladıysanız Harem ve Sultan ilişkisini nasıl kuracakları konusunda hemfikirsinizdir umarım Yani anladığınızı varsayıyorum Yani adam hayatında hiçbir kadınla ilişki yaşamadı mı? ( Olur mu öyle şey; Koskoca Sultan kadınlarla halvet olur mu? nerede görülmüş nerede duyulmuş? efendim siz deli misiniz? ) Aslında bu bilinçaltının cevabıdır O da insan onunda fizyolojik ihtiyaçları var Sırf senin gönlün olsun diye bu konumdaki insan hiçbirşey yapmamış olsun mu? Bu kadar basitleşmeyin
Doğru cevap:
"herhalde yaşadı" dediğinizi duyar gibi oldum Bir sultanın hayatından bu anları diziler cımbızla çekip hergün varsayar gayet normaldir

3 Her dizi ticari kaygı taşır

Ticari kaygı dururken gerçekleri kim ne yapsın Hal böyle iken; İnsanlara en çok ihtiyacı veya ilgi duydukları olan bir şeyi sunarsanız insanlar sizi izler

bu işler böyle yürür

4 Bir DİZİ'yi hangi mantıkla izlersin
Bu belgesel, biyografi, tarihi veya bilmsel içerikli bir şey değil Doğruları aynen aktarmak zorunda değildir Ya da doğru Tarihi anlatmasını bekleyemezsin Çünkü öyle bir hakkın yok Diziyi izlemezsin, tavsiye etmezsin yapabileceğin ancak bu kadardır ya da Tarihimiz hakkında bu tür dizi çekimlerini yasaklayan bir yasa koyarsın olur biter

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla