Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Bize AnLatılmaYaN AtaTürk !!

Eski 09-13-2009   #8
sudenaz

Cevap : Bize AnLatılmaYaN AtaTürk !!

Alıntı:
Gökçe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu yazıda katıldığım tek şey bazıları gerçekten "zor anlıyor" İlk olarak o her şeyi reddediyor dediğiniz Atatürkçüler den biri olarak ne doğduğu ev ne doğum yılı ne babasının ne annesinin fotoğrafı beni ilgilendirmiyorAtatürkle ilgili sizin savunduğunuz farklı "gerçekleriniz" de beni ilgilendirmiyor Bana o savaşları yapanın Atatürk olmadığını , ülkeyi o durumdan yükselten insanın Atatürk olmadığını ispatlayın
Biz varolan şeyleri inkar etmek için değil,doğru bildiğimiz ama aslında doğru olmayan şeyleri öğrenebilmek için çabalıyoruzO kadar seviyoruz,anıyoruz,saygı duyuyoruz ama onun hayatı bizi ilgilnedirmiyor öyle mi?Tuhaf

Alıntı:
Gökçe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne için bu mücadele anlayamıyorum Milyonlarca insanın sahip olmak istediği bir devlet adamımız oldu bizim Biraz başka şeyler okuyun Avrupada devlet adamlarının ona hayranlığını okuyun Bizi bu esirlikten kurtaranı tüm dünya kabul etmişken, hayranlığını anlatacak kelime bulamazken gurur duyulacak yerde yaptıklarımıza bakınYazık gerçekten
Atatürk'ün kötü seçimleri olabilir kendi hayatındaSonuçta o da bir insan Anlayamadığınız şey şu an bu sınırlar içinde özgürce yaşıyorsak, bu marşa bu bayrağa sahipsek onun emeklerini görmezden gelemeyiz Bunu da söyleyeceğiniz hiçbir şey değiştirmeyecek

Evet bizim için,yurdumuz için yaptıkları gözardı edilemez,yaptıklarından sonra bizim üzerimizdeki etkileri hele hiç gözardı edilemezBuna bende karşıyımBenim bildiklerim sizlerinde bildiği şeyler aslındaHilafeti kaldıran devrimleri yapan,Avrupa devlet adamlarının hayran olduğu(neden olmasınlar ki) aynı kişi…Bizim anlaşamadığımız nokta sizlere göre yapılanlar kahramanlık bana göre başka bişey…
doğru bildiğimiz yanlışlar bak yukarda kardeşim…Doğru tarih diye öğretilen doğum tarihi ,doğduğu ev,Babasının ali rıza bey olduğu şu an hala ilk öğretim kitaplarında duruyor…

Ama bir Allahın kulu kalkıpda demiyoki yahu bu yanlış düzeltelim…
Yukarda bir cümle var bilmiyorum okudunuz mu?

ülkenin "resmi tarihçileri" böyle bilgiler veriyorsa, daha açık söyleyeyim bir insanın babasının fotoğrafını bile kafalarına göre değiştirebiliyorlarsa, bu resmi tarihçilerin tarih diye önümüze sunduğu diğer tarihi konular ne kadar doğrudur?

Peki bundan daha vahim konularda gerçekler ortaya çıkarsa ne olacak?

Dediğim gibi bildiklerimiz aynı ama yorumlarımız farklı

Sizlere göre İslam hilafetinin kalkması doğru bişey ;bana göre yanlış
Sizlere göre İtalyadan alınan medeni kanun ;isviçreden alınan ceza kanunu doğru; bana göre yanlış

Size göre Avrupadan alınan bu yasalar çağdaşlığın gereği olarak normal; bana göre hristiyan ülkelerin yasaları ;
BATI AKLI VE FELSEFESİ YANLIŞ
Size göre atatürkün ilk içki fabrikası açması normal…bana göre yanlış

Bu liste böyle uzar gider…
Herkes sanıyoki ben buraya bunları yazarak Mustafa kemali eleştiriyorumhayır kardeşim ben bu sistemi eleştiriyorum…sadece Mustafa kemalin sistemi değil hiç bir beşeri sistemi kabul etmiyorum…

Allah sizi her fikri seçmek de muhayyer bırakmıştırBeni de öyleO yüzden siz KEMALİZMi benimsemiş olabilirsiniz burada asla ama asla bir yadırgama yoktur

ısrarla savunsanız da mustafa kemal bir batıcıdır…onlarca fransız eseri okumuşturZiya gökalp'in türkçülüğünden etkilenmiştirVe o zamanın yüzünü batıya çevirmiştir
Cuma hutbesini yazmışsınız,bir de balolarda yabancı kadınlarla dans ettiğini biliyoruzBu ne perhiz bu ne lahana turşusuBu adam ne yapmaya çalışmış

TARİH ÖVGÜ YA DA SÖVGÜ MALZEMESİ DEĞİLDİR,TARİHTEN SADECE DERS ALINIR
Siz de böyle bir hayatı kabul edebilirsinizBu bir suç değil genel anlamda
Ama KEMALİZM islam dışıdıryapılan devrimler İslam dışıdır

İSLAMDAN SÖZEDİYORUZTAKIM TUTMAKTAN DEĞİLHAK OLAN NEYSE O

MEŞHUR SOSYOLOG İBN-İ HALDUN 'DAN
BİZİM CUMHURİYET DÖNEMİ DEDİĞİMİZİN EN İYİ ÖZETİNİ ŞU SÖZLER YAPIYOR, : MAĞLUPLAR,GALİPLERİ TAKLİT EDERLER

Yasalarımız giydiklerimiz yaptıklarımız dinlediklerimiz hep Hristiyanlar gibi değilmi??

Neyse uzatmıyım meselenin özü şu ki bildiklerimiz aynı ama gördüklerimiz farklı…

Bundan sonra yazılan yorumlarada başka cevabım yok anlayana bu fazlasıyla yeter
selametle