Konu: Hayko Cepkin
Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Hayko Cepkin

Eski 07-30-2008   #16
rock_alltime

Cevap : Hayko Cepkin

Öfke Ve Sükünet İçimde Savaşıyor

Neden sakin olmam lazım diyorsun çok mu sıkıyorsun kendini?

- Evet biraz sıkıyorum Karşılaşacağım şeylere nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum Öfkeyi seviyorum böyle durumlarda telkinde bulunuyorum, sakin olmam lazım, sakin olmam lazım

Nelerle karşılaşmaktan korkarsın?

- Bu projeyi hayata geçirdiğim zaman kendime bir tek ana kural koydum ortada bir yerde olmayacağım Ya yukarıda ya aşağıda olacağım ileride dinleyici kitlemin uçlarda olacağını düşünüyorum
ya çok sevecekler beni ya nefret edecekler

Düşüncelerinle ortaya koyduğun çalışma arasında bir çelişki var albümünde hep kendini frenleme söz konusu uçlara savrulmamaya çalışmışsın

- O savrulma duumu belirlediğim yoldan çıkmamak adına yapıldı korkular meselesine dönersekbenden nefret eden kesim tabi ki beni korkutuyor
ancak sevenlerimde içimi rahatlatıyor internette hakkımda yazılanlara bakıyorum yüzde doksan beşi olumlu ama bir tanesi kötü demişse onu unutamıyorum
kendimi kapatıyorum cevap vermiyorum yok sayıyorum
ama görmezden gelmek te psikolojik baskıdır aslında çelişki dediğin değişken olmamla alakalı biraz öfke ve sakinlik içimde savaşıyor

Ya Marilyn Manson?

- Onun gibi olmak isterdim ama müziğim ona benzemiyor

Şarkılarını hep aynı çizgide yorumlaman monotonluk yaratıyor dolayısıyla o tekdüzelik dinleyiciyi karanlığa çekiyor
sanırım Manson ile aranızda duygu anlamında böyle bir benzerlik var

- Özellikle yaptım belirli bir çizgide gidiyor evde dinlediğim müziklerde de o çizgi var
genel olarak korku filmlerinin müziklerini dinlerim o filmlerdeki atmosferde arada kalbinin atışı tak tak diye yukarı fırlar, sonra aynı çizgiye iner
o tavrı, o düz çizgiyi çok seviyorum

Zamanla ilgili bir sorunun mu var ? yarın ölecekmiş gibi davranıyorsun

- Çünkü yarın ölecekmiş gibi hissedip herşeyi yapmaya çalışıyorum

kendine eziyet mi ediyorsun?

- Biraz mazoist bir tavrım var üzülmeyi acıyı seviyorum yapmak istediğim tek şey var: acı çekmek çok güzeldir, tadına varın
o duygu sizi ruhen oyalasın ama bir hafta sonra bilin ki ayağa kalkacaksınız zamanla her şey biter

Zatan umutsuzluk ve acı yaşamda kuraldışı değildir bir filozofun dediği gibi kuraldır

- Ruhtur bence tadını alıp her yaşadığından bir şeyler çıkartabiliyorsan sana ruh katar biraz da zeka işidir bu

Aseksüelliğe gidiyor gibi bir his uyandırıyorsun bende

- (gülüyor) İyi teşhis çok rahat ederdim heralde Umay Umay ile de bunu konuşuyoruz cinsellik çok sevdiğim bir şey değil Estetik yok

Alıntı Yaparak Cevapla