Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Şiir Sepeti..

Eski 07-18-2008   #45
kezban

Cevap : Şiir Sepeti..

Gözlerimden okumalısın bu şiiri
Anlatmak istediklerimi gözyaşlarımın soğukluğuyla buz tutmuş mavi gözlerimden okumalısın
Başladığımız kadar temiz bitiremediğimiz bir sevdanın altına attığım imzadır bu şiir
Yokluğun koynuna aldığı bir odalık olarak beni karşında bulursan birgün
Dudaklarımdan dinleme,gözlerimden oku bu şiiri
Giderken nede çok sarılmak istemiştim sana
Ardı tükenmez saplantıların kestiği parmak uçlarım yüzüne dokunabilseydi eğer,neden diye son kez sorabilirdim belki
Dönüp bir kez daha kurduğumuz hayalleri kurcalayıp en güzelini sana hatırlatmak isterdim
Çocuğumuzun adı Alperen olacaktı
Sen istemiştin hani bir yaz yağmurunda sığındığımız çardağın altında
Sahi noldu sana
Bir aylık ayrılık böylesi alabora edermiydi ne fırtınalar atlatmış bu aşkı
Bir kaç hatanın bedelini bu kadar ağır ödetmenin ne tarafı adaletle bağdaşırdı
Sahipsiz kelimelerimi mahpus ederek nasılda günden güne önüne geçilmez bir yanlızlığa ittin beni
Halbuki bu sevdanın aydınlığında tüm hoyratça tüketilmiş mutluluklarımın bıraktığı karanlık izleri saklamaktı çabam
Her zafer düşleriyle atlattığım gecenin sabahında giderken yılansı bakan gözlerin takıldı aklıma
Ben hiçbir türlüsünü haketmemiştim bu ayrılığın,ben ayrılıkta bana düşen payı tüketip gelmiştim senin ayazına
Gözlerine bırakmalıyım bu şiiri
Ağlarken sahtekarlık kokan gözlerine
Devrilmiş,tepetaklak olmuş zamane bir aşk olarak bir türlü benimseyemiyorum bu sevdayı
Ve ben acı çekiyorum herkes şen şakrak yaşarken baharı
Vuslata umut besleyecek kadar penbe bakmamayı öğrendim bu ızdıraba gebe sevda denilen vurguna
Ben ağlıyorum dudaklarımda benle başlayıp gidişinle bitirdiğin çağımıza aşina bir şarkı
Ben ağlıyorum yeri yakarcasına toprağa düşüyor göz yaşları
Sen gözlerimden anlamalısın bu şiiri
Düğüm düğüm isyan büyütüp hiç bir kirli dudağa dokundurmadan satırlarımı kucağına bırakmak istiyorum
Ama ya tam senin olurlarken günahkar olduğunu anlayıp senin bana yaptığın gibi terkederlerse seni
Hem sen bir çocuk saflığında ellerimi gezdirirken saçlarında artık seni sevmiyorum demiştin pat diye yüzüme
Şimdi bu yüzden aşk bana tepeden bakıyor artık
Su içerken vurulan bir ceylan masumluğumda ölüm yaklaşırken gözlerime
Sen hain avcı olup tepeden sırıtıyorsun bana
İşte bu yüzden bu şiiri gözlerimden okumalısın
Bir parça insaf bulman için gözlerimde saklıyorum bir parça merhametle tanışıp birazcık sevebilmen için herhangi birisini
Ben mi?
Sen çoktan öldürdün beni
Gözlerimde yazmıyor mu?

ABDÜLKADİR KARACA

Alıntı Yaparak Cevapla