Yalnız Mesajı Göster

Eski 03-17-2007   #7
[KAPLAN]

Alıntı:
salihs tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
paylaşım için çok çok teşekkür
keşke bunu yüce vatanımıza hainlik yapanlar da görüp anlayabilse
Fazla ayrıntılı konuşmayacağım, ancak isteyenlerle her konuda özel mesaj yoluyla olsun ; Haberci ( Messenger ) programıyla olsun, fikir alışverişi içinde bulunabilirim

İstanbul'da yaşamamın kazandırdığı birkaç deneyimden birini anlatacağım ( Bu ülkede neler varmış dediğim cinsten )

Yaklaşık 4-5 ay önce derin bir tartışma ortamında bulunmuştum ve meğersem arkadaşlarım Atatürk'ü vatan haini olarak görüyorlarmış Söz gümüşse, suküt altındır sözü ilk defa bu kadar anlamsız olmuştu benim için Çünkü ağızlarından çıkan sözler beni deliye çevirmişti Sesimi yükseltmiştim, ancak o kadar komik bir durum ki, meğersem o konuda yalnızmışım O anki çevrem de herkez onlar gibi düşünüyormuş Gerçekten şaşılacak bir durum ama duyduklarım, gördüklerim gerçekti

Onlara birşeyler anlatmak mı !, duvara laf anlatmak emin olun daha kolay ! Nasıl ve kim tarafından oluşturulduğu bilinmez bir yanılgının içine düşmüşler

Tabiki inanılmaz bir şaşkınlık içene düşmüştüm, çünkü memleketim, Trabzon'da böyle şeyler görmek imkansızdı Herkez vatanını sever, herkez gerekirse canını verir

Öyle bir medyaya sahibiz ki ( Birçoğunun kontrolü biz de değil ) , Trabzonlu'ları neredeyse vatan haini ilan edeceklerdi Bayrağa saygısızlık karşısında sessiz durursan, olay iki günde kapanıyor ; eğer herhangi bir saygısızlık karşısında müdahede bulunuyorsan vatan hainisin

Çözülmesi zor, fazlasıyla birbiri içine girmiş, karmakarışık bir iplik misali Belki de çözmeye çalışmak zaman kaybı olacaktır ! Nasıl çözeriz bu ipliği derseniz, fazla uzatmadan keselim derim

Bu konu karşısında, sessiz kalmak gerçekten mümkün değil Paylaşımın için teşekkürler puslu

Alıntı Yaparak Cevapla