Yalnız Mesajı Göster

Cevap : Başörtüsü İçin Mükemmel Bir Örnek

Eski 09-30-2009   #17
ELİFNAZ

Cevap : Başörtüsü İçin Mükemmel Bir Örnek

Alıntı:
Müpdela tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet "bildiklerim aktaramıycak" kadar saçma bir cümlenin sonunu getiremeyecek kadar düzgün Türkçeyle konuşabilirim örneğin Yüce Allahın emri örtünmek mi baş örtüsü mü ? Bir baş örtülü ile kara çarşaflının üzerlerine çektikleri dikkatin tamamiyle farklı manada olduğunu anlayamayacak kadar ()Neyse Günümüzde dindarım diye geçinen birinden bunları duymak çok saçma şimdiki çarşaflı kardeşlerimiz dikkat çekiyor çekmesine de sebep şu güzelliğe bak düşüncesiyle mi yoksa kara çarşafın o malum kişilere göre yobaz görünmesi sebebiyle mi ? Başörtülü birine şu gülüşteki güzelliğe bak mimiklerdeki tatlılığa bak düşüncesiyle bakılabilmesi sizin hoşunuza gidiyor belki de Eğer amaç Yüce Allah için örtünmekse başörtümü aldım saçımı kapattım ohh kurtardım demekle olmamalı bu işler erkekler bayanlara istinayi durumlar dışında vay be şu kızın saçları da ne güzelmişdiye bakmaz hatta bu türlüsünün istinasını bile görmedim Eğer amacınız uğruna bazı şeyleri göze almışsanız böyle kolaya kaçıp başörtüsünü kalkan olarak kullanmanızın bir manası yok Nur süresini herkes farklı yorumlamamış olsaydı, ortada peçe de olmamalıydı örneğin Başörtüsü peçesiz, başörtülü ve peçeliler, başörtüsüz ve peçesiz ancak üstruplu giyinenler de neyin nesi o zaman ? Bu din aynı din değil mi ? Nedir bu önemli farklı oluşturan nedir diğerilerini tercih etmemenizin sebebi ? Orta yolu seçmek kolay olabilir ama tartışma yaratmak veya bu tür tartışmlara katılmak için adil bir yol değil

Allahın emrinin ne olduğunu Kuraı açıp bakmak yerine bana soran kişilerle tartışcak kadar seviyemi düşürememBunun için kusura bakmayınAyrıca siz başörtüsünü değil benim başörtüsü karşısındaki tutumumu sorguluyorsunuzBuda sizinle konuşulmuycağınız ortaya koyuyor
Küçük Beyinler Kişileri Orta Beyinler Olayları Büyük Beyinler Fikirleri Ve Sistemleri TartışırlarSiz beni tartışmaya devam edin