Yalnız Mesajı Göster

Cevap : mechule mektuplar

Eski 01-29-2008   #34
hayko26

Cevap : mechule mektuplar

SEVG?L?YE MEKTUP

Aram?zda a??lmaz da?lar var Hasret kokusu sinmi? dört

duvar aras?nda, senin yan?nda olan ruhumu, seni, a??lmazl??? a?m?? oldu?umu dü?ünerek, nas?rl? ellerimle sana sesleniyorum Senin hiç bir zaman dayanamayaca??n feryatlar?m, sigaram?n duman?yla hasret kokan havaya kar???rken bu cans?z bedenlerde de bir s?r olarak bütünle?iyor

?mkans?z oldukça tutkula??yorsun yüre?imde, sana bir ömür boyu imkans?z?m olman? söylerken, seni yazan nas?rl? ellerimi uzatt???mda, sen ellerimi ellerimden esirgemi? ve imkans?z olmay? reddetmi?tin! ?iirlere hayranl???n? sevmi?tim; ?iirli?ini ve sonradan m?sralar?nda yerini sessizce alaca??n? bilmeden

Herkes güzelli?ine hayrand? bense senin çocuklu?unun maskesinde gizlenen olgunlu?una a??kt?m Hayat denen bu sahnede sana verilen rolü ne kadar iyi oynuyordun Dilin "yüre?e" de?er verdi?imi söylüyordu, ruhun ise kal?pla?m?? zarflar?n ve k?s?r duygular?n aras?nda geziniyordu Yalanlar?n
aras?nda do?rular? ar?yordun Seni çok farkl? yapan neydi biliyor musun benim yan?mda?

Hay?r, güzelli?in de?il can?m; çocuklu?undu Ben asla bir bedende güzelli?e de?er vermedim, zarf?n ikinci planda geliyordu Benim için her insanda oldu?u gibi o zarf?n içindeki mektup önemliydi Seninde o mektubu
yüre?inle ruhunu birle?tirip okuman? çok isterdim Aray???ma son verme karar?n? verdi?im anda, bir güz ak?am?nda kar??ma sen ç?kt?n

Yüre?imde ya?ad???m a?k? art?k bedenle?tirmek istedi?imde, buna lay?k olarak seni gördüm Ama yine a?k? yüre?imde yasamama sebep oldun ve imkans?zla?may? reddederken asl?nda imkans?zla?t???n fark?nda bile de?ildin Marmara'ya anlatt?m seni Seni sadece onunla payla?t?m Göz ya?lar?m Marmara’n?n
teninde hayat bulurken, Marmara feryat ediyordu kendisi kadar gerçek olan a?klar?n yitirili?ine

Kaç aksam seni bekledim Seni payla?t???m Marmara’n?n sevgisine dalgalar?yla köpük köpük anlatt??? sahilde, kaç yakamozlu geceyi seninle izlemek istedim ama sen yoktun Gökyüzünde bir y?ld?z gibiydin benim için Elimi uzatsam tutaca??m kadar yak?n geliyordun oysa ki sen benim sevgimden yedi kat uzaktayd?n

Gözlerin yasama sevinci veriyordu bana, ama art?k gözlerine bakmay? yasak etmi?tim s?rf a?k?m yüzünden Bu zulüm de?ildi, ölümün ta kendisiydi Yine yaln?z?m iste Yaln?zl???m?n so?u?unda hayalinin s?cakl???na
sar?l?yorum Seni ya??yorum ve senli rüyalara hayalinle dal?yorum

Sana her ?eyden üstün olan a?k?m? sundum, ama sen zaman?n de?er verdi?i yalanc? a?k?n zehrini, gözleri kama?t?ran alt?n kadehlerden içiyorsun Biliyor musun bitanem seni ilk günden daha fazla a?kla seviyorum Bir ç?? gibi yüre?imde büyüyorsun

Bu gece çok farkl?O kadar büyüdüm ki anlayamazs?nSonlar ve yeniden varolu?lar,umar?m bu gece herkes beni ba???larÇok yorgunum kalkm?yor ba??m,ben paramparçay?m ben da??lm???m ve bu gece o kadar büyüdüm ki anlayamazs?n

Ç?plak ayaklar?mla bas?yorum balkonun buz gibi mermerlerineBa??m dönüyor hafiften a??rd???m sigaralar?n etkisiyle…Havada alabildi?ine bir karanl?k ve sessizlik,saat dört sular? ?ehrin en ürpertici zamanlar?Bütün ?ehir uykusunda bile bana lanet ediyor,herkes beni yanl?? tan?yor ya da beni hiç bilmiyorUmurumda da de?il art?k!

Bildi?im tek ?ey seni sevdi?im hem de ölürcesine sevdi?im?u an sadece sana ihtiyac?m var ama yoksun kim bilir belki de bir yerlerden beni izliyorsunSana sözüm var diyedir bu a?lamay??lar?m,sessiz kal??lar?mÜzgünüm bi’tanem güçlü olam?yorumSahip oldu?u en güzel bebe?ini kaybetmi? bir k?z çocu?u kadar ufak ve k?rg?n ama kocaman bir kad?n kadar da büyü?üm

Midem a?z?mda,tüm bu geçti?im sokaklardan nefret ediyorumBen beni de bu ?ehri de içindekileri de istemiyorumYaln?zca seni seviyorumÇok ama çok ü?üyorum
Bu gece çok farkl?O kadar büyüdüm ki anlayamazs?nSonlar ve yeniden varolu?lar,umar?m bu gece herkes beni ba???lar!!

Hayat Ne Tuhaf De?il Mi?

"Hayat ne tuhaf de?il mi?" Ço?u zaman içini dökmeye bu cümleyle ba?lars?n Duygu dünyan?n kap?lar? aralan?r,cümleler ard? s?ra gelmeye ba?lar Bazen hayk?rmak istersin bir imdat dilersin; ve nas?l ba?layaca??n? bilemedi?in anlarda bu cümle imdad?na yeti?ir

Bazen bir tebessüm, tatl? bir bak?? ve dokunu?tur arad???n; bir omuza yaslan?p, kendini sal?vermenin arzusudur ?stedi?in çok bir ?ey de?ildir asl?nda; gözlerinde kaybolmak, gidivermek ba?ka alemlere

Bazen rüzgar?n önüne kap?l?p giden bir yaprak olmak istersin bazen de o rüzgara direnen bir vücut Ama ço?u zaman nafiledir direnmen Hayat yolunu çizmi?tir bir kere ve rüzgar?n yönünü de?i?tiremezsin Teselliyi bulmak istedi?in dudaklar ço?u zaman so?uktur Ü?ütür içini Sense titrersin; göz ya?lar?nla ?s?t?rs?n kendini, için için a?layarak
Kendini so?uk bir k?? gününde ç?plak ve yaln?z hissedersin, ?s?ts?n diye yaln?zl???na sar?l?rs?n, gözlerin güne?i arayarak ?stedi?in çok bir ?ey de?ildir asl?nda;s?cak bir tebessüm tatl? bir gülü? ve dokunu?

Kendi kendine söylenirsin; acaba çok mu ?ey istiyorum diye Sonra da takma kafaya diyerek kaç?verirsin oradan Bir teselli istersin, ufak bir teselli kar??la?t???n ?ey ise kapal? kap?lard?r Duvar gibi önünde duran kap?y? bir türlü k?ramazs?n Sonra o duvar? kaleminle y?kars?n Cümlelerindedir sava??n Y?rt?n?rs?n, kendini paralars?n Ma?lup olmak üzereyken zaferi ya?ars?n ?çindeki f?rt?na dinmi?tir art?k

"Hayat ne tuhaf de?il mi?" Kendi iç sava??nda ma?lubiyeti de ya?ars?n zaferi de; ama bu zaferi tek ba??na kazanmam??s?nd?r Seni sevdi?ine inand???n insanlar hep yan?ndad?r ve yan?nda olacakt?r O insanlar? kaybetme Onlara verebilece?in en de?erli hediyeyi ver; sevgini

?çinde filizlenen renk renk çiçeklerin olsunonlara itinayla bak, asla incitme Kar??nda dimdik ayakta olsunlar, senin gibi ve b?rak sars?nlar etraf?n?; içlerinde kaybolman?n doyumsuz keyfini ya?a

Unutma sen sevdiklerinle vars?n Yaln?zl?k Allah'a mahsustur Yan?nda her zaman seni seven birilerinin oldu?unu an?msa ve o güvenle dal hayat?n içine B?rak, yere dü?sende kald?racak birileri var nas?l olsa