Yalnız Mesajı Göster

Hitman : Codename 47 (Pc) Tam Çözüm

Eski 10-25-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Hitman : Codename 47 (Pc) Tam Çözüm

Görev 11: The Setup
Amaç: Dr Kovacks'ı öldür
Ödül: 100000 dolar
Tavsiye edilen ekipman: Göreve silahsız başlıyorsunuz

Sürpriz, yine screenshot yok! Gerek yok çünkü İlerleyin ve karşınızdaki binaya girin Kapıdan girer girmez sağdaki görevliyle (resepsiyonist diyesim geliyor fakat burası bir akıl hastanesi, görevli diyelim şuna kısaca) konuşun, sonra da onu takip edin Sizi çift kanatlı bir kapıdan geçirecek ve doktorun üst katta olduğunu söyleyip geri dönecek Çift kanatlı kapıdan geçer geçmez, tam karşınızdaki (yine çift kanatlı) kapıdan geçip üst kata çıkın (burası map'te "lab" olarak gösterilen yer) Bu sırada görevlinin doktoru aradığını, doktorun da polise haber verdiğini gösteren bir demo girecek Üst katta bir Uzi ve bir Shotgun bulacaksınız, ikisini de alın ve saklayın Şimdi geri dönüp merdivenlerden çıkın ve ikinci kattaki doktorun ofisine girin (map'te "office" olarak gösteriliyor, "operating theatre"ın sol üst tarafında kalan yer) Girer girmez ateş edin, kafasına sıkın daha çabuk ölsün Kaçarsa (ki kaçabiliyor) onu aramak korkunç bir işkence oluyor (Eğer kaçar ve onu bulamazsanız üzülmeyin, bir fan sitesinde okuduğum kadarıyla bu görevde küçük bir bug var, doktoru öldürmeseniz bile son bölüme geçebiliyorsunuz Ama bunu denemedim ve en iyisi siz de buna güvenmeyin) Doktoru öldürdükten sonra (az sonra gelecek SWAT timlerini şaşırtmak için) giysilerini ve duvardaki anahtarı (sanitarium key) alın

Çabucak doktorun ofisinden çıkın SWAT timlerinin gelişini gösteren demo girmiş olmalı İlk gelecekleri yer doktorun ofisi Eğer sizi fark ederlerse başınız ciddi anlamda belaya giriyor, çünkü hepsi de çelik yelek taşıyor ve sıfır mesafeden shotgun atışıyla bile (bir seferde) ölmüyorlar Mümkün olduğunca onlara yakalanmamaya çalışın Sık sık elbise değiştirin, örneğin görevlilerden birinin elbiselerini alın ya da öldürdüğünüz bir SWAT üyesinin

Binada dolaşırken çocuk kitapları ya da oyuncak ayılarla (children book, teddy bear) karşılaşmış olabilirsiniz, bir saniye çok salakça bir cümle oldu, adı geçen nesneleri görmüş olabilirsiniz Bunları alır ve akıl hastalarına verirseniz size "bilgi" veriyorlar, örneğin daha fazla silahın hangi odada olduğunu, CIA ajanını nerede bulacağımızı vs Aslında çok da gerekli olmayan bilgiler bunlar çünkü map'te zaten herşey görünüyor İçinizdeki Noel Babayı tatmin etmek istiyorsanız hepsine de kitap ve ayıcık verin, yalnız bir SWAT üyesi bu sırada kafanızı kırabilir dikkat edin

Map'inizi açın "TV Room" olarak gösterilen yere gitmelisiniz Burada bir hasta göreceksiniz, onunla konuşun, zehirlenmiş Panzehir (antidote) bulmalıyız Fazla uzağa gitmenize gerek yok, aynı odadaki masanın (ve masanın hemen yanındaki dolabın içinde) üstünde panzehir şırıngaları göreceksiniz Bir tanesini alıp adamın yanına geri dönün ve şırıngayı onun üzerinde kullanın Ayağa kalkıp ilerlemeye başlayacak, onu takip edin Kilitli bir kapının önüne geldiğinde, siz kapıyı açana kadar orada dikiliyor Benim gibi sinirlenip adamı vurmak yerine (tamam, ben bir ruh hastasıyım) gidip kapıyı açın ki ilerlemeye devam etsin, barış, kardeşlik ve çiçek böcek duyguları içerisinde görevi tamamlayalım Bu esnada SWAT üyesiyle karşılaşırsanız kafasından vurun ama Öyle daha çok kan akıyor, nıhah!

Sonunda bir asansörün önüne gelecek ve asansöre binip bir üst kata çıkacak Sakın onunla gitmeyin! Bu sayede asansörün altında kalan merdivenler açığa çıkacak, tek yapmanız gereken aşağı inip son bölüme geçmek (Görevi tamamlamadan önce üstünüzde en az bir silah bulunsun ve doğru dürüst bir şey olsun Ne kadar çok silahınız olursa, son görevde o kadar rahat edersiniz çünkü satın alma ekranı çıkmayacak, üstünüzde ne varsa onlarla idare edeceksiniz) Görev 12: Meet Your Brother
Amaç: ? (profesörü öldürmek diyelim, görev öncesi brifing yok)
Ödül: yok
Tavsiye edilen ekipman: Önceki görevde üstünüzde ne varsa göreve onlarla başlıyorsunuz

Son görev ve oldukça kısa Brifing yok, ödül yok, map yok! Bu sebeple screenshot da yok, zaten ihtiyacınız olmayacak Kaybolamayacağınız kadar küçük bir yer burası

Gidebileceğiniz tek yön var, ilerleyin Bir görevliyle karşılaşacaksınız, onu hemen öldürün ve silahını alın Bu görevde sessizlik ve gizlenme diye bir şey yok, sürekli silah elinizde gezin ve giysi değiştirme zahmetine girmeyin Gördüğünüz her dolabı açın ve her odaya girin, çoğunda silah ve cephane var (bir odada Minigun bulunuyor) Bu esnada kısa bir demo girecek, bir sürü kopyanın bir platforma çıkışını ve kafalarının arkasındaki barkodun bir lazer tarafından okunduktan sonra üzerinize gelişlerini gösteren bir demo Siz, size karşısınız Yok olmadı Size benzeyen tonla adam var ve çok çevikler diyeyim ki kopya sözcüğünün anlamı anlaşılsın Hepsini öldürmeniz gerekmiyor ama psikopata bağlamışsanız ve elinizde de Minigun varsa neden olmasın?

Kopyaların hangi yönden geldiğine dikkat edin ve çıktıkları odayı bulun Küçük platformu gördünüz mü? Kopya cesetlerinden birini o platforma sürükleyin ve platformun tam üstüne bırakın Lazer cesedin kafasının arkasındaki barkodu okuyacak ve tam karşıdaki kapı açılacak (Sizin de kafanızın arkasında barkod var, bu işi niye kendiniz yapmıyorsunuz? Çünkü siz kod 47'siniz! Kopyalar ise kod 48) Elinize silahınızı alın ve ilerleyin Yolun sonunda içinde bir sürü kutu olan bir odaya geleceksiniz ve "babanız" profesör, sol taraftan yavaşça çıkacak

Bu noktada iki farklı son var: Profesörü gördüğünüz gibi tetiğe basar ve onu öldürürseniz (çok kolay ölüyor) bir demo girecek ve oyun normal bir şekilde bitecek Eğer ateş etmez ve beklerseniz, profesör yanınıza gelip sizi etkisiz hale getirecek ve herşeye baştan başlayacaksınız Training görevini hatırladınız mı? Kendinizi tekrar orada bulacaksınız O yüzden öldürün şu profesörü de oyun bitsin

İşte bu kadar Anlamadığınız, daha fazla açıklama istediğiniz bir bölüm olursa mail atmaktan çekinmeyin Hangi oyunun rehberini istediğinizi de yazın lütfen, şu anda pek çok oyunun (Red Alert 2, Mech Warrior 4, Delta Force 3 vs) rehberini hazırlamayı düşünüyorum ama en çok hangi oyunun rehberini istediğinizi yazarsanız, daha "faydalı" bir iş yapmış olurum Şimdii kaç sayfa oldu bu rehber? Murat, kelimesi 25000 liradan 2 milyarı hesabıma geçiriver lütfen Ney? Nasıl para yok? Ne demek hepimiz gönüllüyüz? Yaklaşsana biraz Arkadaşları da al yanına Hepiniz yanyana durun şöyle Nereye koymuştum ben şu rocket launcher'ı? Kıpırdamayın, hiç acımıycak!

Hala beceremiyorsanız
Hile yapın: Hitman'in kurulduğu klasöre girin ve "hitmanini" dosyasını Notepad gibi bir metin editörüyle açın Bir sürü saçma sapan yazı göreceksiniz En sona "enableconsole 1" yazın (tırnak işaretlerini yazmayın) ve kaydedip kapatın Artık oyun sırasında "é" tuşuna basarak konsolu açabilirsiniz Tab tuşuyla bütün komutları tek tek görmeniz mümkün, ama aşağıdakileri yazarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz:

god 1 : Bildik god modu Ölümsüzsünüz
giveall : Bütün silahlar maksimum cephaneyle birlikte sizin oluyor
infammo : Silahınızın cephanesi hiç bitmiyor
invisible 1 : Görünmez oluyorsunuz

Save dosyası kullanın: Dördüncü görevi bir türlü bitiremediğimde kullanmak zorunda kalmıştım Görevi nasıl tamamlayacağımı bir türlü bulamadım, bir yandan rehberi tamamlamam gerekiyor, bir yandan zaman geçiyor Bölüm atlama hilesi var mı diye baktım yok Mecburen bir save dosyası çektim ve diğer görevleri oynayıp yazdım, sonradan dördüncü görevi de tamamladım ama karizma gitti bir kere Bu sebeple isterseniz siz de aynı şeyi yapabilirsiniz, buraya tıklayarak indireceğiniz dosyayı Hitman'in kurulduğu klasörün içine açın ve normal bir şekilde oyunu başlatın Bütün görevlere ulaşabileceksiniz

Alıntı Yaparak Cevapla