ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Kitap Dünyası (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Meleklerin Gücü Kitabını Aldım (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=237233)

Prof. Dr. Sinsi 07-16-2012 01:45 AM

Meleklerin Gücü Kitabını Aldım

Meleklerin Gücü kitabını aldım. Beki İkala Erikli'nin. Forumda röportajı paylaşılmıştı. Okumuştum. Yeni aldım. Henüz okumadım. Biraz karıştırdım. Güzele benziyor. Okuyan var mı arkadaşlar? Ya da düşünceleriniz? Okuyunca ben de yazar ve paylaşırım. Sevgiler...

ya kusura bakma ama hani nasıl desem kitapta ne anlatılıyor? tam olarak? yardımcı olabiliyormu insanlara kitap?

Henüz okumadım. Ama şöyle diyor yazar; Neden bunları tekrar tekrar yaşıyorum? diyorsanız cevabı geçmişte.Meleklerin gücüyle artık hiçbir şey kaderiniz değil. Örneklerle anlatıyor. İçinde gerçek kişilerin hikayeleri de var. Yazar kendi eğitim seminerlerindeki kişilerden de bahsediyor. Okudukça yazarım.

aman gözünü sevim o kitabi sevda demirel okumus simdi pencereme töbe Cebrail as geliyo resmini cektim konusuyom diyor. Tarot kartlari actiriyolarmis o kitabi okudum meleklerle baglanti kurdum diyor..Allah magfaza dikkat edin meleklerin gücü ancak ve ancak Allahin emri ile insan üzerinde tesir eder Allah meleklere 1mm öteye gidin demedigi müddetce melekler kendi basina buyruk gücünü kullanmazlar Ibadetin ve dualarin gücü diye bir kitap var onu tavsiye ederim size...

Prof. Dr. Sinsi 07-16-2012 01:46 AM

dark_angel Nickli Üyeden Alıntı

aman gözünü sevim o kitabi sevda demirel okumus simdi pencereme töbe Cebrail as geliyo resmini cektim konusuyom diyor. Tarot kartlari actiriyolarmis o kitabi okudum meleklerle baglanti kurdum diyor..Allah magfaza dikkat edin meleklerin gücü ancak ve ancak Allahin emri ile insan üzerinde tesir eder Allah meleklere 1mm öteye gidin demedigi müddetce melekler kendi basina buyruk gücünü kullanmazlar Ibadetin ve dualarin gücü diye bir kitap var onu tavsiye ederim size...

havasa giriyor sanki onlar biraz tam bilmiyorum ama onlar sakıncalı biraz bence..

degerli kardesim kitabinda faydalisi zararlisi var iyiyi kötüden ayirt edebiliyorsaniz okumanizdan zarar gelmez cok dikkatli olmak gerek. Bir insan "Meleklerin gücüyle artik hic bir sey kaderiniz degil" dedigimiz an Allah magfaza dinden cikariz burada kaderi inkar söz konusu. Okuduklarinizdan eklerseniz bende merak ettim simdi...

pirpirim Nickli Üyeden Alıntı

Henüz okumadım. Ama şöyle diyor yazar; Neden bunları tekrar tekrar yaşıyorum? diyorsanız cevabı geçmişte.Meleklerin gücüyle artık hiçbir şey kaderiniz değil. Örneklerle anlatıyor. İçinde gerçek kişilerin hikayeleri de var. Yazar kendi eğitim seminerlerindeki kişilerden de bahsediyor. Okudukça yazarım.

Katılıyorum arkadaşım sana. Kitapta şöyle bir başlıkta var. Peki neden direkt Allahtan istemiyoruz? Yüce Allahımızın gücünü zaten inkar etmiyor. Ama dediğim gibi okumam lazım. O zaman anlayabilirim.

yaw bu insanlar bir cins.uydurup uydurup rant sağlıyorlar.okudum o kitabı hiç bişi ilgimi çekmedi.kişisel gelişim kitabı adını meleklerden yardım veya gücü koyunca çok satıyor.madem melekten yardım ne işi var tarot kartlarının.ruh hastası şizofrenler alet ediyor her şeyi.melek Allahın kudreti ile yardım eder yoksa kim görmüş meleği.biz insan olarak boyutumuz farklı meleklerin yapıları farklı peygamber efendimiz görmüş cebrail a.s mı ürkmüş titremiş vahi getirdiği zaman.nerde biz melek gelecek te yardım edecek.her insaın üzerinde sağ ve sol omuzundan ki iki melek hariç 140 melek verilmiş bunlar bizim başımıza tuğla düşmesin ayağımız kırılmasın diye koruyucu olarak verilen melekler ta ki kader de ölüm anına kadar yanımızda yardımcı ama onlarıda göremiyiz veya özel işimizi yaptıramıyız.bi kere göz ve beyin yetilerimiz kapalı.

canın sıkılınca soru sor kartlar var nasılsa .ona görede uyduruk karşılıklar dolu oyalınırsın vakit geçer efem..

Meleklerden yardım istesek Allaha şirk koşmuş olmaz mıyız? diyor bir başlık. Açıklaması şöyle; Meleklerle ilgili belki de en çok sorulan sorulardan biri bu. Aslında gerçek bunun tam tersi. Melek kelime anlamı olarak, Allahın mesaj vereni demektir.Melekler Allahın sevgi dolu yolunu işaret ederler her zaman .Meleklerle çalışmak, onların yardımlarını hayatlarımıza almak, Allaha şirk koşmak değildir. Bunun tam tersidir. Onlar put değil ki onları yanımıza yollayan sevgili Allah. Gerçekte meleklerle çalışarak Allaha onun ışığına çok daha yakın oluyoruz. Dilerseniz Allahın izniyle meleklerden yardım isteyin. Sonuçta melekler de biz de biliyoruz ki tüm dualar Allaha gider. (Kitaptan)

çok fazla bu konuda kitap yazılıyor ya da yöntem var çünki gideri var yani saçmalamaya müsait olan bir sektör bunların içinde hakikaten faydali şeylerin bizim fizyolojimizden tamamen kopmayan şeyler olduğuna inanıyorum melek kartları melek terapileri melek bilmemnesi incelemedim bile nedir diye ki ben araştırmayı severim nedense bana çok itici geliyor bana farklı şeyler lanse ediliyor gibi geliyor kesinlikle inanç dünyamla bağdaşmayan şeylere yaklaşmıyorum

Prof. Dr. Sinsi 07-16-2012 01:47 AM

Şanaa Nickli Üyeden Alıntı

yaw bu insanlar bir cins.uydurup uydurup rant sağlıyorlar.okudum o kitabı hiç bişi ilgimi çekmedi.kişisel gelişim kitabı adını meleklerden yardım veya gücü koyunca çok satıyor.madem melekten yardım ne işi var tarot kartlarının.ruh hastası şizofrenler alet ediyor her şeyi.melek Allahın kudreti ile yardım eder yoksa kim görmüş meleği.biz insan olarak boyutumuz farklı meleklerin yapıları farklı peygamber efendimiz görmüş cebrail a.s mı ürkmüş titremiş vahi getirdiği zaman.nerde biz melek gelecek te yardım edecek.her insaın üzerinde sağ ve sol omuzundan ki iki melek hariç 140 melek verilmiş bunlar bizim başımıza tuğla düşmesin ayağımız kırılmasın diye koruyucu olarak verilen melekler ta ki kader de ölüm anına kadar yanımızda yardımcı ama onlarıda göremiyiz veya özel işimizi yaptıramıyız.bi kere göz ve beyin yetilerimiz kapalı.

canın sıkılınca soru sor kartlar var nasılsa .ona görede uyduruk karşılıklar dolu oyalınırsın vakit geçer efem..

pardon ama ne kartı ne sorusu nasıl cvp vercek kartlar lütfen açarmısın konuyu??

pirpirim Nickli Üyeden Alıntı

Meleklerden yardım istesek Allaha şirk koşmuş olmaz mıyız? diyor bir başlık. Açıklaması şöyle; Meleklerle ilgili belki de en çok sorulan sorulardan biri bu. Aslında gerçek bunun tam tersi. Melek kelime anlamı olarak, Allahın mesaj vereni demektir.Melekler Allahın sevgi dolu yolunu işaret ederler her zaman .Meleklerle çalışmak, onların yardımlarını hayatlarımıza almak, Allaha şirk koşmak değildir. Bunun tam tersidir. Onlar put değil ki onları yanımıza yollayan sevgili Allah. Gerçekte meleklerle çalışarak Allaha onun ışığına çok daha yakın oluyoruz. Dilerseniz Allahın izniyle meleklerden yardım isteyin. Sonuçta melekler de biz de biliyoruz ki tüm dualar Allaha gider. (Kitaptan)

ben hiç böyle birşey duymadım bu güne kadar İslamda elini açarsın Rabbine yalvarırsın arada hiçkimse olmaz kararı verecek Allah neden meleği aracı yapmakla uğraşayım ki birşey olmıyacaksa yada olcaksa o taktir etmeden zaten olmaz ama meleklere kitaplara iman var tabiki fakat ikisi çok farklı şeyler

Ne bileyim ben merak ettim aldım. Sonuçta kişisel gelişim kitabı. İnancımızı bilip daha önce dark angel arkadaşın da dediği gibi doğruyu yanlışı ayırt edeceksek sorun yok. En güzeli Allaha el açmak doğru. Ama İslamiyette de meleklerin yardımını Allahın izniyle istemek var. Öyle dualarda var.