ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Bilmeceler & Bulmacalar (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=357)
-   -   Adam Neden İntihar Etti Sizce? (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=6658)

Ergenekon 01-27-2007 07:09 AM

Adam Neden İntihar Etti Sizce?

Adamın biri lokantaya gidiyor ve güvercin eti istiyor garson eti getiriyor ve adam yedikten sonra hesabı ödüyor ve gidip intihar ediyor... NEDEN?

A)Adam yüksek katlı bir binada lokantaya gitmiş..Asansör de bozukmuş yukarı çıkana kadar epey yorulmuş. Yan masada iki adam güvercin istemiş.. O da nedir bu güvercin neden yiyorsunuz diye sormuş. Onlar da biz güvercini yedikten sonra uçağa binip aşağı atlıyoruz,hafif hafif aşağı süzülüyoruz deyince, bizimki de istemiş ve güvercini yemiş, merdivenleri inmek zor geldiğinden pencereden atlamış ve tabi ki yere çakılmış...Olayı gören iki adam “ Hay Allah zavallıya paraşütçü olduğumuzu söylemeyi unuttuk” diye üzülmüşler.

B) Bu adam arkadaşları ile birlikte deniz yolculuğuna çıkıyorlar, gemi ıssız bir yerde batıyor, bu adam ve birkaç kişi kurtuluyorlar, orada ufak bir adaya çıkıyorlar, yiyecek hiçbir şey yok, ölümle burun buruna geliyorlar, hatta biri ölüyor, arkadaşları hadi ölen kişiyi yiyelim diyor, bizimki olmaz ben arkadaşımı yiyemem diyor, öteki kişiler buna çaktırmadan adamı bir güzel parçalayıp servis yapıyorlar ve bizimkine yesin diye, bir güvercin yakaladık onun eti rahat ol ye diyorlar... Bu da yiyor ve bir süre sonra bir gemi bunları kurtarıyor, bizimki lokantaya gidiyor, güvercin istiyor ve yedikten sonra tadının adadaki güvercin ile aynı olmadığını görüyor, jeton düşüyor, eyvah ben ne yaptım, arkadaşımı yedim diye üzülüyor, kahrından kendini pencereden atıp intihar ediyor. Allah taksiratını affetsin.......

C)Dur yaa! O gemi değil uçak yolculuğu olacaktı. Hem yedikleri arkadaşları değil adamın karısıydı. Bak şöyle oldu.Adam yıllar önce karısıyla uçakta giderken uçak düşmüş.bunlar bir adaya düşmüşler.adada aç kalınca adamdan habersiz güvercin eti diye diğerleri karısını yemişler.adamda karısının denizde kaybolduğunu düşünmüş.adadan kurtulduktan sonra adam bir gün lokantaya gitmiş ve güvercin söylemiş.yedikten sonra bir bakmış o gün yediği etle tadı aynı değil.zaten karısının cesedi bulunamamış.o zaman anlamış ki adam karısını yemiş. ızdırap çekip intihar etmiş.

D)Adam intihar etme kararını zaten önceden almıştır.Son isteği güvercin eti yemektir.Ve de güvercin etini yedikten sonra intihar ediyor.

E) Hiçbirisi (Bu şıkkın doğru olduğuna inanıyorsanız doğru cevabı yazın)

RaHaTSiZ 01-27-2007 07:42 AM

~~D) sıkkı oLaßiLir mi ~~

yosun_26 01-27-2007 01:11 PM

rahatsıZz 'a katılıyorum D şıkkıdır heralde

aisha 01-27-2007 03:36 PM

evet D şıkkı bunu arkadaşlarda anlatmıştı bana

sahtekar_şeytan 05-24-2009 08:04 PM

Cevap : Adam Neden İntihar Etti Sizce?

D)Adam intihar etme kararını zaten önceden almıştır.Son isteği güvercin eti yemektir.Ve de güvercin etini yedikten sonra intihar ediyor.

yyaaa adam bari öbür tarafa aç gitmeyeyim diye güvercin etini yemiştir :) :)

me_mo5525 07-22-2009 01:30 PM

bu soru B şıkkydı sanırım ama beniğm bildiğim hikaye biraz farklı
karı koca çocuk deniz seyehatine çıkıyor mahsur kalıyorlar çocukları ölüyor kadın kör adamda çocuğunu karısına martı eti diye yediriyor sonra lokantada martı eti yeyince kadın çocuğunu yediğini anlıyor du

bunun gibi bişeydi sanırım amöa cevap B olabilir...

dejavu2009 08-08-2009 01:03 AM

Teorik olarak B-C-D şıkları doğrudur. Çünkü sorulan soruda bu şıkların doğru olmadığına dair birşey yazılmamış. Yani bu iki şıkkı eleyecek bilgi verilmemiş. o halde ikisi de doğrudur.

A şıkkı doğru değildir. Çünkü adam intihar etmemiştir. Yanlış anlama söz konusudur...

TiFus 08-14-2009 08:30 PM

Aman Ölen Ölmüştür Kalan Kalmıştır İntihar Etmiş Ben Aşağıdaki Şıkkı Seçiyorum ;

E) Babası Küççükken Olmüş Annesi Hiç Olmamış Kız Arkadaşı Terk Etmiş Diyicem Belki Adam Tipsiz Olabilir Neyse Acıların ÇocuğuEmrah Gibi Birymiş Canı İstemiş İntihar Etmiş :) DOĞRU DİMİ