ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Bilmeceler & Bulmacalar (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=357)
-   -   Ne Yazıyor Bu Kağıtta (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=12183)

servet027 03-25-2007 07:32 PM

Ne Yazıyor Bu Kağıtta

Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün lan felekten bir gün çalayım bari deyip bir bara gitmiş..

Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş,
bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş...

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip
"ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda" diye sormuş
arkadaşı kağıdı okur okumaz
"sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi" deyip yanından gitmiş..

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına
"ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor" diye bu sefer onlara sormuş...

Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler
karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış adam artık çıldırma noktasına gelmiş
"len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur nede olsa onların yazısı karışık" deyip bir doktora gitmiş...

Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok...

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki
doktor kendini asmış, tavanda sallanıyor !

Adam en sonunda pes etmiş
"len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın bari" diyerek kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş.

O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar,
tam kaçacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden
"çabuk paraları yerine koyun demiş" ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra
çekip gitmişler...

Sorumuz ise şöyle
"Ne yazıyor bu kağıtta ?"

tatia27 04-01-2007 08:00 PM

valla merak ettim ne yazdıgını araştırıyorum şuan bulursam sölerim bulamazsam siz sölersiniz artık....

ctn_86 04-01-2007 08:56 PM

ya ben de önceden biliodum bunu ama cevabını bilmiorum aradım ama yok lütfen servet artık cvbı sööle ;)

ctn_86 04-01-2007 09:11 PM

ya iki tane cvp buldum
1)
Kadın bir doktor ve reçete alfabesiyle kağıda şöyle yazıyor: "Benim adım Helga. tabi ki tanışabiliriz hatta ben sizi zaten tanıyorum. Çalıştığınız bankaya gidip geliyorum kapalı devre kameralardan bakın isterseniz"

Adam yıllardır bankada bilgisayar fontlarıyla yatıp kalktığından kağıdı okuyamıyor.

Arkadaşı ve ailesi adam bu yaştan sonra azıttığı için onu terk ediyorlar, karısıda haliyle boşuyor. Doktor kağıttaki ismin ve yazının karısına ait olduğunu görünce intihar ediyor. Hırsızlar ise kağıdı okuyunca izlendiklerini anlayıp ellerindekileri bırakıp ufak ufak tüyüyolar
2)
bu tür sorular genellikle dersanede soruluomuş... öğrencilere okutuyorlarmış.sonra ellerindeki kağıdı işaret edip ne yazıyor bu kağıtta diyorlarmış...yani hikaye ile kafalarını karıştırıp sonra hikayenin yazılı olduğu kağıdı soruolarmış...

servet doğru mu???:(:(:(

asyaland 04-01-2007 09:14 PM

umarım doğrudur ctn_86 cünkü bende cok merak etttim cevabı:))

ctn_86 04-01-2007 09:14 PM

Alıntı:

asyaland tafarından gönderildi (Mesaj 79690)
umarım doğrudur ctn_86 cünkü bende cok merak etttim cevabı:))

ben inanıorum çünkü başka çarem yok deli olacağım :)en iisi bu cevaplara inanmak:):):):)

asyaland 04-01-2007 09:18 PM

Alıntı:

ctn_86 tafarından gönderildi (Mesaj 79693)
ben inanıorum çünkü başka çarem yok deli olacağım :)en iisi bu cevaplara inanmak:):):):)

haklısın cok gıcık bir durumm umarım soruyu yazan yakın bir zamanda cevabıda yazar :)))

ERen 04-01-2007 10:38 PM

kağıtta ''tanışabilirmiyiz'' yazıyor ...Doğrumu acaba servet

[KAPLAN] 04-01-2007 10:47 PM

" servet027 " ile en kısa sürede bağlantı kuracağız...

servet027 04-02-2007 03:38 PM

Arkadaşlar inan edin çok kafa yordum ben bu soruya. Biraz daha düşünün çok kolay

asyaland 04-02-2007 07:01 PM

Tipik ben cektim sizde cekin modumu :)
Servet bence cevabı yaz merak kötü bişi ;)

90burcu 04-02-2007 08:01 PM

Alıntı:

servet027 tafarından gönderildi (Mesaj 80417)
Arkadaşlar inan edin çok kafa yordum ben bu soruya. Biraz daha düşünün çok kolay

Eğer herkes merak ediosa cevabını vermelisin.Evet cevabı bütün arkadaşlar beklio.Hadi...

stubborn 04-06-2007 03:53 PM

hani cevap hala yok mu ya ?

doctor88 04-06-2007 04:09 PM

valla bak şimdi olmamıs arkadas cık bi gel cevap ver yaaa.....ctn dedektif gibisinn...

ctn_86 04-06-2007 05:40 PM

Alıntı:

doctor88 tafarından gönderildi (Mesaj 82776)
valla bak şimdi olmamıs arkadas cık bi gel cevap ver yaaa.....ctn dedektif gibisinn...

:):):) neden dedektif dedin :):):)