ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Üyelerimizle Röportajlar (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=462)
-   -   Kezban^ımla Beraber...(= (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=50769)

gothicc_girll26 07-02-2008 11:59 PM

Kezban^ımla Beraber...(=

(=(=(=(==)=)=)=) işte kezbancıqımla roportajımız..!

Sinsice Soru: SevgiLi kezban gerçek ismin de 'Kezban' sanırım..?
kezban'ca cevap: evet cnm adım kezban
sinsice Soru: : SevqiLi Kezbancıqım nereLisin ya da nerede oturuyorsun?
kezban'ca cevap:kastamonuluyum,ama istanbulda oturuyorum.bol bol memleketime ziyarete gidiyorum ama.
Sinsice Soru: Eğitim durumun nasıL ve nerede okuyorsun cnm(=
kezban'ca cevap:atatürk anadolu teknik lisesinde bilgisayar bölümü okuyorum cnm=)
Sinsice Soru: Kaç yaşındasın payLaşırmısın?
kezban'ca cevap:teomanın bir şarkısı varya daha 17,17...=)
Sinsice Soru:Medeni durumun nedir ?
kezban'ca cevap:bekarım canım.sadece ufak bi gönül meselesi vardı ama silindi.az çok biliyorsun.
Sinsice Soru: Birazcıkta özeLine giricem özeL hayatın nasıL? Sevgi aşk qibi şeyLer desem ne dersn?
kezban'ca cevap:aşk beni ben yapan en büyük unsur.ben hayatımda bir çok şeye aşığım.ama kastettiğine cevap vermek gerekirse hayatımda bir erkek yok.

Sinsice Soru:İş hayatında hiç tecrüben var mı ?
kezban'ca cevap:kısa bir süre babamın yanında çalıştım.bir lokanta=)ama gerçek iş hayatım son iki gündür özel bir rehabilitasyon merkezinde bilgisayar stajerliği ile başladı.şuan mükemmel gidiyor.
Sinsice Soru: hangi müzik tarzını beğenerek dinLersin?
kezban'ca cevap:müzik evrenseldir.kulağıma hoş gelen tüm müzik tarzlarımnı dinlerim.ama biraz melankolik bi havam var sanırım=)
Sinsice Soru: NeLer yapmaktan hoşLanırsın, örneğin yaptığın bir spor ya da çaLdığın bir müzik aLeti var mı cnm?
kezban'ca cevap:kitap okumak,yazarların,önemli bilginlerin hayatını didiklemek benim en zevk aldığım uğraşım.bunun yanında şiir,öykü,hikaye yazıyorum.28 harfliyim("r" harfini söyleyemıyorum ama buna rahmen okulumuzun şiir dinletilerindede kendi şiirlerimi seslendiriyorum.denize hayranım,müzik aletlerinin hepsinin seslerine hayranım ama malesef çalmayı öğrenecek pek vaktim olmadı.öğrenirsem ilk olarak ney çalmayı öğrenmek istiyorum,aşığım ney'e.spor olarakda futbol u seviyorum,masa tenisi ve basketbolda sevdiğim sporlar arasında.
Sinsice Soru: NasıL bir aiLe yapısına sahipsin ? Kaç kardeşin var?
kezban'ca cevap:çalışkan ve hiç yerinde duramayan bir aile yapısına sahibim.aslında her biri farklı bir karakter,biri uçuk,biri kaçık,biri ağırbaşlı,biri geveze,biri suskun,biri titiz biri pasaklı=)herbirine baktığımda farklı bir şey öğreniyorum.evimiz kızlar yurdu gibi.biz tam beş kız kardeşiz.üç ablam ve bir kız kardeşim var.açıkçası bu durumdan şikayetçi değilim.kalabalık ev ortamını seviyorum.
Sinsice Soru:Hayata bakış açın ve bekLentiLerin neLer?
kezban'ca cevap:bana göre hayat insanların kendini ispat edebilmesi içi kurulan küçük bir sahne.herkezin rolleri var,değiştirmekte bizim elimizde.hayat bana hangi yüzünü gösterirse göstersin,ister acı ister mutluluk ben ona hep gülümsemekten yanayım.hayat bir ayna gibidir,siz gülmesseniz gülen birini göremessiniz.hayattan beklentilere gelince,hayattan beklentilerim yok,benim bütün gayem içimden gelenleri yapmak,bunun için ne hayattan nede insanlardan birşey beklemıyorum çünkü pirensibim kendikendime yapabilmek.birilerinden yardım beklemeden.
Sinsice Soru:Hayatta en çok yapmak istediğin şey nedir?
kezban'ca cevap:hayatta en çok yapmak istediğim 4 şey var
1)insanların okumaktan hoşnut kaldığı bir yazar olabilmek
2)türk dili ve edebiyatı tarihi öğretmeni olmak.
3)çeşitli ülkelerde türkçeyi öğreten öğretmenlerden olabilmek.
4)insanlara kendimi doğru düzgün anlatabilmek.(nedense bazen yanlış anlaşılabiliyorum ve bu üzücü oluyor.)
Sinsice Soru:BiLgisayar ve internet iLe iLk oLarak ne zaman tanıstın biraz bahseder misin cnm?
kezban'ca cevap:işte beklediğim soru =).bilgisayar bölümü öğrencisiyim evet ama liseye gidene kadar bilgisayara pek ilgim yoktu.yanlış hatırlamıyorsam ilk okul 7.sınıfta kullanmaya başladım ama oda yok denecek kadar az.bilgisayarda sadece şiir yazıyordum zaten onuda elle yazmayı çok daha fazla seviyordum.
Sinsice Soru: İnternetLe aran nasıL? İnternet senin için ne kadar önemLi?
kezban'ca cevap:internetle gayet iyi anlaşıyoruz aslında :).istediğim herşeyin ayaklarıma serilmesi güzel.ama internet giderse ben hiç birşey yapamam,o benim hayatımın en önemli varlığı diye tiriplere giremem acıkcası.tamam yurt dışındaki arkadaşlarımla hem daha pratik hem daha iyi anlaşmama sebeb oluyor o ayrı,ama bir gün internet diye birşey kalmassa hayatıma kaldığı yerden aksamadan devam edebilirim.hatta şuan bile vakit buldukça kütüphanelere gidip ordan öylesine araştırmalar yapıyorum.bazen bir bilim adamının hayatı,bazen bir şairin şiirlerini fotokopiyle çoğaltıp evde saklıyorum.biraz antikayım sanırım =)
Sinsice Soru: Nickiniz neden kezban neden değişik bişi kuLLanmadınız ?
kezban'ca cevap:aslında arkadaşlar arasında "mechulkiz" diye biliniyorum.dikkat etmişsen msn adresimde onla baslıyor.ama sitelerde mechulkiz ismini cok kullanıyorlar sanırım.forumsinsiden önce baska bi sitede daha üyeydim.üye adım mechulruh tu.ama demo indirmek,merak ettiğim konularda link görebilmek için heryere kezban diye kayıt oldum.burasıda tesadüfen bulduğum bir yerdi.bende ismimle üye oldum.ayrıca şiirlerim bir kaç şiir yarısmasında okundugundan merak konusu olmuş internette arıyorlarmış.antolojiyede koymayı düşünüyorum zaten ama belki ismimle beraber şiirimin adınıda girerlerse şiirimi bulabilirler diye ismimi kullanmayı daha uygun gördüm.
Sinsice Soru: Seni biraz sıkıştırayım:) Forumda en sevdiğin üyeLer hangiLeri bakaLım?
kezban'ca cevap:hemen sayim sen hariç herkezi seviyorum gothicc ciğim =)şakaydı.tabiki kendimi daha yakın hissettiklerim var mesela sen,mesela begüm,mesela sudenaz gibi.ama kimseye karşı önyargılı yada büyük bir sevgiyle yaklasmıyorum açıkçası.insanlar hakkımda istediklerini düşünsünler,ben iyi olanı düşünürüm diye bir sözüm vardı arkadaslarıma kullandıgım.bu şekilde bakıyorum bu konuya.herkeze iyi bakıyorum kii bu sitedede kötü bakılacak pek kimsede yok.herkez gayet iyi niyetli ve açık yürekli,olması gerekende bu sanırım.
Sinsice Soru: Son oLarak forumumuzun daha da güzeL oLması için sence neLer yapıLabiLir?
kezban'ca cevap:forumun güzelleşmesi için herşey yapılıyor bence.radyo başladı,yarışmalar düzenleniyor,oyun odası var bildiğim kadarıyla.ben yapılmaması gerekeni söylemek istiyorum,kimse kimseye hakarette bulunmuyor ama inandıkları konulara hakaret edebiliyorlar,bu bir nebze engellenirse tartışmasız konular olacaktır.
Bu güzeL röportaj için değerLi vaktini ayıran kezban adLı üyemize çok teşekkür ederiz.

bbk 07-03-2008 12:07 AM

Cevap : Kezban^ımla Beraber...(=

gerçekten güzel bi röportaj olmuş.
kezban seni daha yakından tanımak güzel. inşlh yapmak istediğin o 4 şeyi yapabilirsin.
gothick kız teşekkürler:)

KRDNZ 07-03-2008 12:09 AM

Teşekkürler arkadaşlar güzel bir röportaj olmuş. Seni yakında tanımak güzeldi Kezban. Umarım ilerde istediğin kitabını yazarsın, bende okurum ve bugünler gelir aklıma;)

gothicc_girll26 07-03-2008 12:17 AM

ben tşk ederim:ashamed0002: bbk(=

black_R-O-S-E 07-03-2008 12:34 AM

bi insanı tanımak ilk defa bu kadar zevkli oldu benim için.. röportaj harikaydı.. ve seni tanımak gerçekten çok güzeldi... ikinizede çok teşekkür ederm..

gothicc_girll26 07-03-2008 12:39 AM

ayy cnm okuyan gözlerine saqlık siyah gülüm...:ashamed0002:

gothicc_girll26 07-03-2008 12:40 AM

okuyan gözlerine saqlıq cnmm bn tşk ederim..:ashamed0002:

_bushra_ 07-03-2008 01:24 AM

ewt kezban seni tanımak qüzeldı =) ikinizede tesekkurler..

gothicc_girll26 07-03-2008 01:28 AM

kopuqum bn tşk ederimm...(=

sudenaz 07-03-2008 08:53 AM

kezbancım seni zaten tanıyordum ama bunu senden dinlemekde daha güzeldi ikinizede tşk ederim ikinizde çok sevdiğim arkdaşlarımsınız ellerinize sağlık çok güzel olmuş tşkler canım...

Gözyaşı 07-03-2008 08:57 AM

İkinizde güzel röpörtaj çıkarmışınız teşekkürler sizi tanımak güzeldi

jasmine 07-03-2008 11:10 AM

her ikinizide tebrik ederim arkadaşlar bu kadar zevkli bir röportaj okudum ...sevgili kezban seni tanımak gerçektende güzel....emeğine sağlık gothicc_girll26...

gothicc_girll26 07-03-2008 11:30 AM

saol müdürüm..:ashamed0002:

rock_alltime 07-03-2008 03:24 PM

Seni tanımak çook güzeldi Kezban..

Hem sana hem de Selin'e çok tşkler..:) Emeğinize Sağlık..!

gothicc_girll26 07-03-2008 03:43 PM

ayy müdürüm tşklr...(=