ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Mesleki Anılarım (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=585)
-   -   Siftah Benden Bereket Allahtan (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=78649)

KRDNZ 05-22-2009 09:23 PM

Siftah Benden Bereket Allahtan

Anlatacağım olay benim değil de çalıştığım yerde arkadaşın başına gelmiştir.Fakat başlıktan da anlaşılacağı gibi
yeni bölümümüzde sıftah benden olsun diyerekten ve birazcıkta anlatacağım olayın trajikomik yönünden dolayı paylaşmak istedim.

Hastanede yenidoğan bebeklerde bazen sarılık gözükür ve çocuk servisindeki küvöz odasında yatırılırlar bir müddet.
Böyle bir bebek geldi hastaneye ve Dr. bebeği küvöz odasında gözetim altına aldı. O gün nöbetçi olan hemşire arkadaş bebeğin
yanında yalnız bir kişinin kalabileceğini ve odaya dışardan kimseyi alamayacağını söyledi.Bu bebeğin sağlığı açısından önemliydi çünkü yenidoğan bebeğin bulunduğu ortam steril olmalıydı.Anneyi uyardıktan sonra odasına geçer hemşire arkadaş ve bir süre sonra servisten sesler gelmeye başlar.Ne olduğunu anlamak için bakan hemşire arkadaş bir de ne görsün. Bebeğin annesi servisteki diğer hastaların refakatçilerini küvöz odasında
toplamış muhabbet ediyorlar. Tabii hemen odayı boşaltır ve anneye;
-"Ben sana ne söyledim sen ne yapıyorsun? Odaya başka kimseyi alma demedim mi?"Annenin verdiği cevap ise:
-"Sen bana dışardan kimseyi alma dedin. Bende servisteki kadınları almıştım yabancı değil:))" demiş.
Neyse hemşire arkadaş kadını tekrar uyarır;
- "Kesinlikle hiç kimseyi almayın odaya" diye.
Bir zaman sonra tekrar sesler gelmeye başlar ve hemşire arkadaş odadan çıkıp bakar. Bu kez odanın içerisinde kimse yok. Hatta bebek bile:D Anne bebeği kolunda serumla küvözden çıkarmış. Amca, dede, teyze vs. bebek kucaktan kucağa geziyor.Tabii bunu gören arkadaş iyice sinirlenmiş ve herkesi servisten çıkarmış. Kadını tekrar uyarmış;
- "Ne içeriye birini alıcaksın ne de bebeği çıkaracaksın" demiş. "Bebek burda mikrop kapabilir daha dikkatli olmalısın."

Fakat bu kez akıllanan hemşire arkadaş güvenliği arayarak çocuk servisinde küvöz odasında yatan hastaya görüş
saatleri içinde dahi kimsenin alınmamasını söylemiş.

Elbette 1. ağızdan dinleyince çok daha anlamlı oluyor böyle olaylar ama söylediğin gibi yeni bölümde ilk siftah benden olsun diye düşündüm. Umarım beğenirsiniz:)

meLankoLik_asaLet 05-22-2009 09:37 PM

Cevap : Sıftah Benden Bereket Allahtan

:):) Güzeldi.. Payylaştığın için teşekkürler KRDNZ.. Güzel bi tebessüm oluştu yüzümde :)

KRDNZ 05-22-2009 09:39 PM

Alıntı:

meLankoLik_asaLet tafarından gönderildi (Mesaj 286740)
:):) Güzeldi.. Payylaştığın için teşekkürler KRDNZ.. Güzel bi tebessüm oluştu yüzümde :)

:) Beğenmene sevindim. Güzel yorumun için ben teşekkür ederim arkadaşım.

perisu_1907 05-23-2009 02:22 PM

Allah'ım yhaa :)
yazan ellerine sağlık :)

Gazel3838 05-23-2009 09:21 PM

Güzel di Ellerine Sağlik ...

KRDNZ 05-23-2009 09:35 PM

Beğenmenize sevindim arkadaşlar, teşekkürler okuduğunuz için.

[KAPLAN] 05-24-2009 03:23 PM

Cevap : Siftah Benden Bereket Allahtan

Fıkralara malzeme olabilecek türden bir anı olmuş :) Rabbim bebeğe sabırlar ihsan eylesin.