ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Özel Günler ve Tebrikler (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=560)
-   -   1 Nisan (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=12648)

90burcu 04-01-2007 12:33 AM

1 Nisan

Arkadaşlar bugün 1 Nisan.

Bugün size yapılan en kötü şakalar nelerdi acaba?Sizin yaptığınız şakalar nelerdi?Bİzimle paylaşın hep beraber 1 Nisan'ın tadını çıkaralım:))

1564 yılında Fransa kralı IX Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe aldı. Daha önce Avrupada yaygın olan yıl başlangıcı Mart 25 idi. O zamanki iletişim şartlarında IX Charles”in bu kararı fazla yayılamadı. Duyanlar ise protesto amacıyla eski adetlerine devam ettiler.1 Nisan”da partiler düzenlediler. Diğerleri ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler.1 Nisan”a bütün aptalların günü adını verdiler. Bu günde diğerlerine sürpriz hediyeler verdiler, yapılmayacak partilere davet ettiler, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kendi kültürlerinin parçası görerek devam ettirdiler. Oradan da bütün dünyaya yayıldı.

Gözyaşı 04-01-2007 12:06 PM

umarım dünyada bu günde şakanın dozunu artırıp kötü olaylar olmaz
Hepinize mutlu nisan1

ctn_86 04-01-2007 09:49 PM

arkadaşlar biz burcuyla küçüktük daha nisan 1 ne demek pek anlamıoduk.küçük olduğumuz için şaka seviyemizi de tahmin edersiniz.neyse yumurta koymuştuk koltuğa.kim oturursa kırılacaktı.ama babaannem bombayı patlattı "çocuklar o yumurta orda kırılır kaldırsanıza" :):):)

[KAPLAN] 04-01-2007 09:55 PM

Alıntı:

ctn_86 tafarından gönderildi (Mesaj 79714)
arkadaşlar biz burcuyla küçüktük daha nisan 1 ne demek pek anlamıoduk.küçük olduğumuz için şaka seviyemizi de tahmin edersiniz.neyse yumurta koymuştuk koltuğa.kim oturursa kırılacaktı.ama babaannem bombayı patlattı "çocuklar o yumurta orda kırılır kaldırsanıza" :):):)

:)

Dakikalar önce de siteden biri, bana anlamadan?! 1 Nisan şakası yaptı sanırım. En azından ben onun iyiliği için, yaptığını 1 Nisan şakası kabul ediyorum...

asyaland 04-01-2007 10:24 PM

Alıntı:

[KAPLAN] tafarından gönderildi (Mesaj 79719)
:)

Dakikalar önce de siteden biri, bana anlamadan?! 1 Nisan şakası yaptı sanırım. En azından ben onun iyiliği için, yaptığını 1 Nisan şakası kabul ediyorum...

kaandan bahsediyorsan o olayda kesin bii gariplik var :))

bugün 1 nisan sakası yapıldı bana paylasmak isterim
cok sevdiğim bir arkadasım msn 'ne girince ban cok kırıcı seyler yazmaya basladı su sekilde sen gelmeden önce seni cekiştiriyorduk ne kadar gecimsiz birisisin tarzında seyler yazdı (öyle değilim :) ) bende cok üzüldüm cıkıyım bari falan dedim oda bi zahmet yazıyoor hiç yumusamadı ne olduğunuda anlamadım kızıyımmı ,sinirleniyimmi .. öyle bilgisayara baka kaldım ;)
biraz zaman gectikten sonra 1 nisan yazıp gönlümü aldılar ;)
böyle işte..

[KAPLAN] 04-01-2007 10:39 PM

Alıntı:

asyaland tafarından gönderildi (Mesaj 79721)
kaandan bahsediyorsan o olayda kesin bii gariplik var :))

bugün 1 nisan sakası yapıldı bana paylasmak isterim
cok sevdiğim bir arkadasım msn 'ne girince ban cok kırıcı seyler yazmaya basladı su sekilde sen gelmeden önce seni cekiştiriyorduk ne kadar gecimsiz birisisin tarzında seyler yazdı (öyle değilim :) ) bende cok üzüldüm cıkıyım bari falan dedim oda bi zahmet yazıyoor hiç yumusamadı ne olduğunuda anlamadım kızıyımmı ,sinirleniyimmi .. öyle bilgisayara baka kaldım ;)
biraz zaman gectikten sonra 1 nisan yazıp gönlümü aldılar ;)
böyle işte..

Böyle günlerde normalden biraz daha fazla sabırlı olmak gerekiyor sanırım asyaland. Yani gerçekten eğer sinirli bir günümüzse ve günün tam olarak ne anlam ifade ettiğini bilmiyor ya da günün 1 Nisan olduğunu hatırlamıyorsak, bir de üstüne şaka yapmak :) kötü sonuçlar doğurabilir.

Bizimle 1 Nisan anını paylaştığın için de, ayrıca teşekkürler asyaland.

asyaland 04-01-2007 10:44 PM

İnsan bir anda sok oluyor 1 Nisan olduğunu hatırlayamadım anlamda veremedim .Artık seneye 1 Nisanda ödeşiriz;)
Rica ederim bu arada