ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Arkadaşlık Hikayeleri (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=461)
-   -   Arkadaşım (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=90523)

TiFus 08-13-2009 09:38 PM

Arkadaşım

arkadasim
murat ve niyazi iki cocukluk arkadasidir,murat zengin,niyazi ise fakirdir.bir keresinde niyazi artik maddi durumlari olmadigi icin okulu birakacagini söylemistiki,murat arkadasina olurmu,biz kardesiz ben ne icin varim diyerek yardim etmisti.seneler gecti ikiside yüksekokula basladi,okulada muratin baska bölümde hoslandigi bir kiz vardi,bir okizla konusmaya kara verdi ve okula gitti,biraz ilerde niyaziyi görmüstü agaca yaslanik.yanina gitti,hayrola niyazi napiyosun burda dedi,sana bir firsat bulup anlatamadim murat bizim okulda bir kizi cok begeniyorum ona uzaktanda olsa bakmaya geldim.murat okuldan cikan kizi görünce arkadasina birsey belli etmemek icin sessiz kalir.hatta onlari tanismasina yardimci olur.evlenmelirine yardimci olur ve zaman gecerki oku bitmistir..niyazi kayseriye vali olarak atanir,murat ta kendine bir is yeri acar..aradan seneler gecer,murat iflas eder,herkes ona git niyazinin yanina,o sana yardim eder,sende ona yaptin der.mor önce dirensede gitmemek icin sonunda kayseriye gider.valilik binasina gelince bekci bey ,ben vali beyin arkadasi murat söylermisiniz ben geldim.bekci tam iki iceri geder gelir ve vali bey mesgul der.niyazinin evine giderken bir yanislik olsa gerk diye düsünür.zile ne kadar basti bekledi bilmeden yürürken,karsisina bir adam cikar,hayrola evladim bir sorununmu var der.murat ta ta basindan sonuna kadar herseyi anlatir .adam benim bir kuyumcu dükkanim var,gel benimle calis dre.ve murat baslar calismaya ,yavasca kendini toparlamaya.aradan zaman gecer bir gün dükkana yasli bir amca elinde bir sandikla gelir murat,bak oglum seni tanir severim.ben yarin haciya gidiyorum eger üc aya geri gelirsem .bu sandigi gelir alirim senden gelmezsem bu sandik annenin ak sütü kadar heledir sana der ev gider.aradan bir,üc,bes ay gecer.murat ustasina anlatir durumu,oda madem öyle ,ozaman bu sandik senindir der.sandiig acarlarki ici altin,pirlanta,yakut doludur.murat hemen kendine bir kuyumcu dükkani acar.dükkana arada sirada annesiyle gelen kizla yakinlasinca evlenmeye karar verirler.tek kavga ettikleri konu ise murat vali dügüne gelmeyecekder,nisanlisida ayip olur cagirmazsak bizi burda herkes tanir diye diretir ve dügün günü gelir catar.misafirler müzik ,oynayanlar derken birden müzik kesilir ve vali gelir iceri.herkez alkislar birden valiyi.iste o an murat kosar mikrofonu alir ve ey ahali der siz biliyormusunuzki bu alkisladiginiz vali nasil bir adamdir,der ve baslar anlatmaya ta cocukluktan o güne kadar herseyi...( Hikayeyaz.net Hikaye , Hikaye oku ) insanlar sokah,vah sesler cikarirlarken,vali bir dakika beni dinlermisinz de.evet arkadasim ne anlattiysa dogrudur ,ama birde benden dinleyin der."muratin iflas ettigini duydum ve cok üzüldüm.onun bana gelecegini biliyordum.ona mesgulüm dedirttim.eve gidecegini bildigim icin karimi arayip kapiyi murata acmamasini söyledim.bizim evin yolunda murat ber beyle karsilasti.sevdigim bir abime ricada bulundum muratla yolda karsilasir gibi tanismasini is teklif etmesini rica ettim.murat ise basladi .bir gün kuyumcuya bir yasli adam gitti ,o adam benim babamdi,ve o sandigin icindekiler benim arkadasima vefa borcumdu.ben ona ne yapsam az gelir,ve ven arkadasimi o kadar cok seviyorumki bugün kiz kardesimi veriyorum ona....

peri 08-13-2009 09:59 PM

Cevap : Arkadaşım

Ellerine saglık olsun

TiFus 08-13-2009 10:00 PM

Cevap : Arkadaşım

SaoL..