ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   Sizin Eserleriniz (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=495)
-   -   Asıl' ı Yansıtabiliyor Musunuz? (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=82159)

Verus_TR 06-12-2009 10:26 PM

Asıl' ı Yansıtabiliyor Musunuz?

Hepimiz aynı amaç için buradayız. İlk önce içimizdeki Tanrı Sevgisi' ni yüceltmek ve bu sevgiden oluşan tomarcıkları birbirimize vermek.. Eğer bunu başarabilirsek ( ki günümüzde çok zor - deyim yerinde ise birkaç insan harici- ) asıl eşitliğe ulaşabiliriz. Tanrı' yı, Tanrı olduğu için sevmeyenler var.. Yani Yüce Tanrı' yı tüm canlı ve cansız varlılardan üstün görenler var. Ben onların inandıkları Tanrı' ya karşıyım.. Benim inandığım Tanrı hepimiz ile birdir. Bana göre senin içinde bir Tanrı var, benim içimde bir Tanrı var ve diğer tüm herşeyde Tanrısal bir özellik var.. Eğer kendimizi seversek asıl Tanrı' yı sevmiş oluruz.. Bize yüklenen tek şey sevgidir... Bu sevdihiy bulursak inanınki Tanrı mutlu olacaktır.. Ki bunu bu zamanda yapmıyorlar.. Onu çok üstün olarak görüyorlar.. Ama bence öyle değil.... Tekrar söylüyorum, benim aykırı materyallerim( profil imzam) sadece insanların herşeyden üstün gördüğü, Tanrı' ya aykırı olduğumdandır...
Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Yazdıklarıma karşı çıkanlar olabilir ( ki buna inanmıyorum. Çünkü; bu forumda herkes, çok hoşgörülü. :wub: ). Ama inanın ki, düşündüklerimi sizin gibi değerli insanlar ile paylaşmak ve bunun hakkında sohbetler etmek (aşırıya kaçmadan) çok hoşuma gider. Zira zaten ben her forumda öyle yapıyorum. Konuşmak istiyorum ama nedense herkes benden uzaklaşmaya çalışıyor. Neyse ki bu sıralar bir şekilde, diğer forumlarda da kendimi anlayan bazı arkadaşlarım oluyor. :wub:

dejavu2009 06-20-2009 03:15 PM

Cevap : Asıl' ı Yansıtabiliyor Musunuz?

Güzel bir yazı eline sağlık,

Eleştirim: Daha açık bir dil ve daha fazla açıklayıcı örnek kullanarak tekrar yazabilirsin...

Verus_TR 06-20-2009 10:19 PM

Devam etmeyi düşünüyorum, arkadaşım.. =) O daha öncesi... =)

sudenaz 06-20-2009 10:27 PM

Öncelikle yazınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Ama benim en dikkat ettiğim ve hatta sinir olduğum nokta Allah'a tanrı denmesidir bununla ilgili bir konumda vardı bu hatayı düzeltirseniz sevinirim en güzeli Allah demektir.
Yazınızı sonuna kadar okudum bazı noktalarda size katılsam dahi düşünceleriniz bana ters geliyor yada kelimeleri doğru kullanmadığınız için olsa gerek farklı anlamlar çıkıyor...(tanrı kelimesi hariç)

Verus_TR 06-21-2009 12:34 AM

Tanrı evrensel olduğu için onu kulandım... :) Teşekkür ederim yorumun için..

dejavu2009 06-21-2009 12:47 AM

Alıntı:

sudenaz tafarından gönderildi (Mesaj 295698)
Öncelikle yazınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Ama benim en dikkat ettiğim ve hatta sinir olduğum nokta Allah'a tanrı denmesidir bununla ilgili bir konumda vardı bu hatayı düzeltirseniz sevinirim en güzeli Allah demektir.
Yazınızı sonuna kadar okudum bazı noktalarda size katılsam dahi düşünceleriniz bana ters geliyor yada kelimeleri doğru kullanmadığınız için olsa gerek farklı anlamlar çıkıyor...(tanrı kelimesi hariç)

ilginç!

buraya bakmanı istiyorum

http://www.forumsinsi.com/forum/isla...asindaki-fark/

sudenaz 06-21-2009 11:35 AM

Buna benzer bir konuda ben açmıştım bşr önceki mesajımda belirttiğim gibi.
Ayrıca o konudada 1907merve size gerekli cevabı vermiş sizden yanıt gelmemiş sanırım.
İlginç veya değil benim düşüncem budur.tanrı diyince benim aklıma hiçbirşey gelmezken veya
Esma-i Hüsna sahibi Zati Zülcelali aklıma geliyor.Doğru olanıda budur diye düşünüyorum.
Tanrının evrensel olmasıda mantıklı gelmedi bana Linktede verilen örnekler gibi tanrı denilince
yunanlıların aklına zeus, mısırlının apis bogası, ve hintlinin aklına da kendi inekleri gelir.
Öyleyse ne kadar evrensel buda tartışılır...
Selametle.

dejavu2009 06-21-2009 12:04 PM

Alıntı:

sudenaz tafarından gönderildi (Mesaj 295761)
Buna benzer bir konuda ben açmıştım bşr önceki mesajımda belirttiğim gibi.
Ayrıca o konudada 1907merve size gerekli cevabı vermiş sizden yanıt gelmemiş sanırım.
İlginç veya değil benim düşüncem budur.tanrı diyince benim aklıma hiçbirşey gelmezken veya Esma-i Hüsna sahibi Zati Zülcelali aklıma geliyor.Doğru olanıda budur diye düşünüyorum.
Tanrının evrensel olmasıda mantıklı gelmedi bana Linktede verilen örnekler gibi tanrı denilince yunanlıların aklına zeus, mısırlının apis bogası, ve hintlinin aklına da kendi inekleri gelir.
Öyleyse ne kadar evrensel buda tartışılır...
Selametle.

Mesajın için teşekkürler Sudenaz,
Düşüncelerini eleştirmiyorum beni yanlış anlama...

-Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor. Her gün tekrar ediyorum o isimleri. Yüz belki bin kere farklı farklı. Sonuç aynı . Tanrı da bir god da Allah da bir Aloh da.

-kapıya door deyince açılmayacak mı bu meret şimdi.

Benim anlatmak istediğim ne olduğu değil ne anlam ifade ettiğinden çok kendimiz için ne anlama geldiğidir...

Verus_TR 06-21-2009 01:12 PM

Arkadaşlar bu yazı o kadar kötü ise değiştirebilirim.... =)

sudenaz 06-21-2009 02:54 PM

Alıntı:

dejavu2009 tafarından gönderildi (Mesaj 295763)
Mesajın için teşekkürler Sudenaz,
Düşüncelerini eleştirmiyorum beni yanlış anlama...

-Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor. Her gün tekrar ediyorum o isimleri. Yüz belki bin kere farklı farklı. Sonuç aynı . Tanrı da bir god da Allah da bir Aloh da.

-kapıya door deyince açılmayacak mı bu meret şimdi.

Benim anlatmak istediğim ne olduğu değil ne anlam ifade ettiğinden çok kendimiz için ne anlama geldiğidir...

Rica ederim Dajavu,
Yanlış anladığım yok zaten öyle bir hakkın olmadığının ikimizde farkındayız:)
Bu kadar kendini yormana gerek yok,birden fazla anlam çıkabilecek kelimeleri kullanmayada gerek yok hem söylenişi hem anlamı hem de kullanılışı güzel olan ALLAH deyiverelim.